Srednja škola “Sveti Sava” – Kladovo

Telefon: 019/803-335
Website: www.svetisavakladovo.edu.rs
Email: gimnazija@kladovonet.com

Škola je osnovana 1966. godine, kao Gimnazija “25. maj” u Kladovu. Tokom istorije, škola je prolazila kroz brojne reforme i više puta je menjala ime, da bi 2005. godine dobila sadašnji naziv – Srednja škola “Sveti Sava” sa sedištem u Kladovu.

U srednjoj školi “Sveti Sava” obrazuje se oko 250 đaka raspoređenih u 12 odeljenja. Nastava se obavlja kabinetski i održava se u 16 kabineta, a na raspolaganju su i didaktički kabineti. Svi kabineti opremljeni su potrebnom multimedijalnom opremom i računarima koji imaju pristup internetu. Kabineti za informatiku su opremljeni računarima novijeg tipa i učenici imaju konstantan pristup internetu i aktivno učestvuju u pripremi savremenih oblika nastave.

Škola ima fiskulturnu salu i svlačionice, dok se u školskom dvorištu nalaze sportski tereni za košarku, rukomet i odbojku sa reflektorima. Dosta pažnje se poklanja i vannastavnim aktivnostima, u okviru kojih spadaju razne sekcije kao što su: dramska, hemijska, sekcija francuskog jezika, fizike i psihologije, hor, a za ljubitelje sporta aktivne su i sportske sekcije.

SMEROVI - Srednja škola "Sveti Sava" - Kladovo

Područje rada: Ekonomija, pravo i administracija

Područje rada: Gimnazija

BODOVI ZA UPIS 2018/2019 - Srednja škola "Sveti Sava" - Kladovo