Umetnička škola – Kraljevo

Telefon: 036/326-700
Website: www.umetnicka-kv.net
Email: [email protected]

Umetnička škola u Kraljevu je osnovana 2004. godine. Učenicima su na raspolaganju tri obrazovna profila: likovni tehničar, tehničar dizajna enterijera i industrijskih proizvoda i tehničar dizajna grafike.

Ovi profili su izabrani u skladu za zahtevima i potrebama tržišta za kadrovima tog tipa. Likovni tehničari stiču neophodno znanje iz oblasti likovnih umetnosti i stiču osnovu za nastavak školovanja na fakultetima likovnih umetnosti i primenjenih umetnosti i dizajna.

Tehničari dizajna grafike po završetku školovanja stiču mogućnost zapošljavanja u grafičkoj industriji, pre svega u izdavačkim preduzećima, ali i ostalim kompanijama iz oblasti dizajna grafike, kao i nastavak školovanja na nekom od fakulteta ili viših škola.

Tehničari dizajna enterijera i industrijskih proizvoda nakon završetka školovanja obučeni su za rad na poslovima projektovanja nameštaja, kompletnih enterijera kao i proizvoda široke potrošnje, a oni koji se odluče za nastavak školovanja mogu upisati neki od fakulteta ili viših škola.

SMEROVI - Umetnička škola - Kraljevo

Područje rada: Kultura, umetnost i javno informisanje

BODOVI ZA UPIS 2020/2021 - Umetnička škola - Kraljevo

Tehničar dizajna enterijera i industrijskih proizvoda  10  453.70
 Tehničar dizajna grafike  10  503.06

UPIS U UMETNIČKU ŠKOLU

Svi učenici koji žele da upišu umetničku školu likovne oblasti rangiraju se na osnovu:

1. uspeha na prijemnom ispitu (za umetničke škole)
  2. uspeha na završnom ispitu
  3. uspeha u prethodnom školovanju

Prijemni ispit za upis u umetničku školu likovne oblasti polaže se iz tri dela:

• Crtanje
  • Slikanje
  • Vajanje

Prijemni ispit za umetničke škole održava se pre završnog ispita. Svaki deo nosi po 160 bodova, što znači da svaki kandidat može da osvoji maksimalno 480 bodova.

najnoviji
najstariji najviše glasova
Teya
7 godine ranije

Hej! I ja takodje planiram da upisem ovu skolu…..Ovako to ide: mi polazemo posebni prijemni koji nosi 480 poena. Imamo 3 prijemna- crtanje,slikanje,vajanje, i na svakom mozemo da osvojimo maksimalno 160 poena…. 160×3=480 poena. Ovde su prikazani bodovi od prosle godine, a za upis u 2016/17. skolsku godinu treba tek da izadju, zato se ne oslanjaj se na ove bodove. Ovde su bodovi iz tog posebnog prijemnog za umetnicke skole + bodovi sa zvanicnog drzavnog prijemnog(srpski,mat. i kombinovani) + bodovi koje nosis iz skole. Ovde su ti prikazani bodovi koje ti moras minimum da ostvaris, npr. hoces smer tehnicar dizajna… Učitaj još »

Neko
8 godine ranije

Koji smer ima crtanje samo olovkom?
I koliko bodova je potrebno za njega?
I jos nesto.
Cula sam da odmah mogu da polazem razredni ispit I prijemni za sve 4 godine da se upisem na fakultet.Da li je to istina?
Posto ja planiram ako jeste da to uradim posle prve godine.