Umetnička škola – Kraljevo

Telefon: 036/326-703
Website: www.umetnicka-kv.net
Email: umetnicka@mts.rs

Umetnička škola u Kraljevu je osnovana 2004. godine. Učenicima su na raspolaganju tri obrazovna profila: likovni tehničar, tehničar dizajna enterijera i industrijskih proizvoda i tehničar dizajna grafike.

Ovi profili su izabrani u skladu za zahtevima i potrebama tržišta za kadrovima tog tipa. Likovni tehničari stiču neophodno znanje iz oblasti likovnih umetnosti i stiču osnovu za nastavak školovanja na fakultetima likovnih umetnosti i primenjenih umetnosti i dizajna.

Tehničari dizajna grafike po završetku školovanja stiču mogućnost zapošljavanja u grafičkoj industriji, pre svega u izdavačkim preduzećima, ali i ostalim kompanijama iz oblasti dizajna grafike, kao i nastavak školovanja na nekom od fakulteta ili viših škola.

Tehničari dizajna enterijera i industrijskih proizvoda nakon završetka školovanja obučeni su za rad na poslovima projektovanja nameštaja, kompletnih enterijera kao i proizvoda široke potrošnje, a oni koji se odluče za nastavak školovanja mogu upisati neki od fakulteta ili viših škola.

SMEROVI - Umetnička škola - Kraljevo

Područje rada: Kultura, umetnost i javno informisanje

BODOVI ZA UPIS 2017/2018 - Umetnička škola - Kraljevo

Likovni tehničar  20  458.06
 Tehničar dizajna enterijera i industrijskih proizvoda  10  486.89
 Tehničar dizajna grafike  10  544.97

KONKURSI OD PRETHODNIH GODINA - Umetnička škola - Kraljevo

Likovni tehničar  20  467.93
 Tehničar dizajna enterijera i industrijskih proizvoda  10  486.72
 Tehničar dizajna grafike  10  522.85

Likovni tehničar  20  474.60
 Tehničar dizajna enterijera i industrijskih proizvoda  10  453.70
 Tehničar dizajna grafike  10  503.06

UPIS U UMETNIČKU ŠKOLU

Svi učenici koji žele da upišu umetničku školu likovne oblasti rangiraju se na osnovu:

1. uspeha na prijemnom ispitu (za umetničke škole)
  2. uspeha na završnom ispitu
  3. uspeha u prethodnom školovanju

Prijemni ispit za upis u umetničku školu likovne oblasti polaže se iz tri dela:

• Crtanje
  • Slikanje
  • Vajanje

Prijemni ispit za umetničke škole održava se pre završnog ispita. Svaki deo nosi po 160 bodova, što znači da svaki kandidat može da osvoji maksimalno 480 bodova.

• Neko

Koji smer ima crtanje samo olovkom?
    I koliko bodova je potrebno za njega?
    I jos nesto.
    Cula sam da odmah mogu da polazem razredni ispit I prijemni za sve 4 godine da se upisem na fakultet.Da li je to istina?
    Posto ja planiram ako jeste da to uradim posle prve godine.

• Teya

Hej! I ja takodje planiram da upisem ovu skolu…..Ovako to ide: mi polazemo posebni prijemni koji nosi 480 poena. Imamo 3 prijemna- crtanje,slikanje,vajanje, i na svakom mozemo da osvojimo maksimalno 160 poena…. 160×3=480 poena. Ovde su prikazani bodovi od prosle godine, a za upis u 2016/17. skolsku godinu treba tek da izadju, zato se ne oslanjaj se na ove bodove. Ovde su bodovi iz tog posebnog prijemnog za umetnicke skole + bodovi sa zvanicnog drzavnog prijemnog(srpski,mat. i kombinovani) + bodovi koje nosis iz skole. Ovde su ti prikazani bodovi koje ti moras minimum da ostvaris, npr. hoces smer tehnicar dizajna grafike – 503.06 poena moras minimum da imas da bi upao na taj smer.
    Nadam se da si razumeo. =D