Škola za osnovno i srednje obrazovanje ”Veselin Nikolić” – Kruševac

Telefon: 037/446-700
Website: www.sosoveselinnikolic.webs.com
Email: sosoves.nik.ks@gmail.com

Ova ustanova 2014. godine obeležava 47 godina rada.

Škola za osnovno i srednje obrazovanje “Veselin Nikolić” je specijalizovana za decu sa smetnjama u razvoju sa sedištem u Kruševcu. Pokriva osnovno i srednje obrazovanje dece.

Školu “Veselin Nikolić” trenutno pohađa 76 srednjoškolaca, raspoređenih na 13 odeljenja. Nastava je individualna i postoje i vannastavne aktivnosti kao i praktična nastava. Vannastavne aktivnosti su obavezne za sve učenike i u njih spadaju logopedske aktivnosti, psihomotorne i korektivne vežbe, razne igre i dr. Praktična nastava odvija se uglavnom u školskim radionicama, a jedan deo realizuje se i u otvorenoj privredi.

Poseban prostor adaptiran je za roditelje dece u kome oni svakodnevno borave i zajedno sa nastavnicima učestvuju u obrazovanju svoje dece.

SMEROVI - Škola za osnovno i srednje obrazovanje ''Veselin Nikolić'' - Kruševac

Područje rada: Tekstilstvo i kožarstvo

• Manipulant u tekstilstvu (1 godina) – 6 mesta

Područje rada: Poljoprivreda, proizvodnja i prerada hrane

• Pekar (3 godine) – 5 mesta
  • Cvećar – vrtlar (2 godine) – 5 mesta
  • Manipulant u prehrambenoj proizvodnji (1 godina) – 6 mesta

Područje rada: Mašinstvo i obrada metala

• Autolimar (3 godine) – 5 mesta
  • Manipulant u mašinskoj obradi metala (1 godina) – 6 mesta

Područje rada: Hemija, nemetali i grafičarstvo

• Pomoćnik kartonažera (3 godine) – 5 mesta
  • Grafički manipulant (1 godina) – 6 mesta

UPIS UČENIKA SA SMETNJAMA U RAZVOJU

Učenici sa smetnjama u razvoju podnose prijavu u samoj školi. Nakon toga škola vrši proveru zahteva i usklađenost sa posebnim zahtevima nastavnog plana i programa i opštim aktima škole. Ukoliko je sve u redu, škola upisuje učenika.