Muzička škola “Stevan Mokranjac” – Negotin

Telefon: 019/545-321
Website: muzickaskolanegotin.edu.rs
Email: mokranjacneg@ptt.rs

Budućim učenicima Muzičke škole “Stevan Mokranjac” u zavisnosti od uzrasta, pruža se mogućnost obrazovanja na tri nivoa: osnovno, srednje i visoko muzičko obrazovanje. Kako bi muzičko obrazovanje bilo pristupačno i deci mlađeg uzrasta uveden je i pripremni razred.

Muzička škola u Negotinu raspolaže potrebnim školskim prostorom i opremljena je muzičkim instrumentima, kao i ostalim savremenim radnim i nastavnim sredstvima. U toku proteklih nekoliko godina škola je nabavila: 1 polukoncertni klavir, 5 pianina, 5 harmonika, 10 violina i gitara.

SMEROVI - Muzička škola "Stevan Mokranjac" - Negotin

Područje rada: Kultura, umetnost i javno informisanje

BODOVI ZA UPIS 2017/2018 - Muzička škola "Stevan Mokranjac" - Negotin

Likovni tehničar  20  451.84

UPIS U MUZIČKU ŠKOLU

Učenici koji žele da se upišu u muzičku školu rangiraju se na osnovu:

• Uspeha na prijemnom ispitu
  • Uspeha u prethodnom školovanju (opšti uspeh u osnovnoj muzičkoj školi i opšti uspeh iz tri poslednja završena razreda osnovne škole)

Učenici koji nemaju završenu muzičku školu rangiraju se na osnovu istih kriterijuma, osim što umesto bodova osvojenih na osnovu opšteg uspeha u muzičkoj školi, polažu ispit za nivo osnovne muzičke škole.