Muzička škola – Subotica

Telefon: 024/525-672
Website: www.muzickasu.edu.rs
Email: muzickasu@gmail.com

Muzička škola u Subotici je osnovana 1868. godine. Školovanje je trajalo 4 godine i postojala su samo 3 smera, a nastavu je držalo 3 nastavnika. Školu su pohađala deca sa najviše 9 godina koja su znala da čitaju i pišu.

Nastava se izvodi na srpskom i mađarskom jeziku i to je ono što ovu školu izdvaja u odnosu na druge tog tipa u Srbiji. Škola je među prvima uvela neoklasične instrumente – tambura i harmonika. Učenici imaju mogućnost sviranja instrumenata iz oblasti džeza, kao što su saksofon i bubnjevi.

SMEROVI - Muzička škola - Subotica

Područje rada: Kultura, umetnost i javno informisanje

UPIS U MUZIČKU ŠKOLU

Učenici koji žele da se upišu u muzičku školu rangiraju se na osnovu:

• Uspeha na prijemnom ispitu
  • Uspeha u prethodnom školovanju (opšti uspeh u osnovnoj muzičkoj školi i opšti uspeh iz tri poslednja završena razreda osnovne škole)

Učenici koji nemaju završenu muzičku školu rangiraju se na osnovu istih kriterijuma, osim što umesto bodova osvojenih na osnovu opšteg uspeha u muzičkoj školi, polažu ispit za nivo osnovne muzičke škole.

Gde pronalazite informacije o upisu u srednju školu/fakultet?