Gimnazija – Velika Plana

Telefon: 026/522-269
Website: www.gimnazija-velikaplana.edu.rs
Email: [email protected]

Gimnazija u Velikoj Plani je osnovana 1950. godine, ali je iste godine prestala sa radom, da bi nakon 13 godina ponovo bila otvorena i od tada bez većih prekida radi do dan danas.

Učenici kroz četvorogodišnje školovanje stiču predznanja za nastavak školovanja na svim fakultetima i visokim školama u Srbiji. Kroz obrazovno-vaspitni proces, đaci razvijaju svoje sposobnosti, radne navike i želju za uspehom. Učenici ove škole osvajaju prestižne nagrade na republičkim takmičenjima iz raznih oblasti.

Nastava se odvija u 16 klasičnih učionica, kabinetima za biologiju, srpski jezik i književnost i 2 kabineta za informatiku opremljena savremenim računarima i ostalim nastavnim sredstvima.

SMEROVI - Gimnazija - Velika Plana

najstariji najviše glasova
Đorđe
6 godine ranije

Da li neko zna koliko poena treba za opšti smer za 2017/2018 godinu?

Karika
8 godine ranije

Na sajtu ministarstva prosvete pise da za drustveno-jezicki smer primaju 60 ucenika!