Raspisan konkurs za literarni, umetnički ili kaligrafski rad na temu: “Moj junak”

22/02/2018 12:26

Udruženje „Dani ćirilice Bavanište“ pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije raspisuje konkurs na temu “Moj junak”.

Konkurs je namenjen učenicima osnovnih i srednjih škola iz sledećih oblasti:

1. Literarni rad na temu MOJ JUNAK
2. Minijatura na temu MOJ JUNAK
3. Ilustracija narodne pesme ili priče o junaštva
4. Kaligrafski prepis teksta o junaštvu
5. Inicijal (prvo slovo imena učesnika)
6. Izrada lutke u nošnji iz bakinog rodnog kraja

NAPOMENE

– Literarni rad ne treba da bude duži od jedne kucane strane. Ilustracija, kaligrafski tekst i inicijal, u zavisnosti od uzrasta učesnika, mogu da budu veličine u rasponu od 20 h 20 do 50 h 70 cm. Kaligrafski tekst treba da sadrži od 10 do 30 reči.
– Ilustracija, kaligrafski tekst i inicijal i mijijatura mogu da se izvode u svim dvodimenzionalnim tehnikama uključujući vez.
Lutku visine do 30 cm treba napraviti od prirodnog materijala i obući je u nošnju iz bakinog rodnog kraja, uz obaveznu naznaku koji je to kraj.
Podatke kao što su ime učesnika i mentora, naziv škole i razred treba napisati na poleđini rada. Na lutke i vezene radove potrebno je da se zašije komadić kartona i na njemu napišu traženi podaci.
– Odrasle osobe mogu da učestvuju van konkurencije.
– Radovi izrađeni od nepostojanih materijala neće biti ocenjeni.
– Radovi se ne vraćaju.

Rezultati Konkursa biće objavljeni na sajtu www.danicirilice.org.rs do 18. maja 2018. godine.

Mole se učitelji, veroučitelji, nastavnici, profesori i roditelji da pomognu zainteresovanim učenicima, kao i da najbolje radove dostave na adresu „Dana ćirilice“ do 20. aprila.

Stručni žiri proglasiće tri najbolja rada za svaki uzrast, a njihovi autori će dobiti diplome i nagrade. Nagrade i zahvalnice dobiće i najuspešniji učesnici van konkurencije. Svi učesnici iz rasejanja dobiće priznanje “Čuvar srpstva”.

Organizator će nagraditi i najuspešnijeg nastavnika i proglasiti najuspešniju školu.

Kontakt: tel. 013/751-080 i 065/57-51-080

Više informacija možete saznati na sajtu: www.danicirilica.org.rs

22/02/2018 12:26