Novi Sad planira nagrađivanje najboljih učenika

20/11/2014 16:25

Novi Sad planira nagrađivanje najboljih učenika

Novi Sad će uskoro doneti Odluku prema kojoj će se učenici osnovnih i srednjih škola sa najboljim rezultatima na takmičenjima stimulisati i novčano nagrađivati.

Tako bi se oni učenici koji ostvare najeminentnija priznanja motivisali da i dalje rade i ostaju u Srbiji, izjavio je juče gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević na prijemu maturanta Jovine gimnazije Stefana Velje, koji je dobio nagradu na festivalu pronalazaka “Eureka” u Briselu.

Iako se trenutno u budžetu grada ne nalaze sredstva za tu namenu, uspeh ovog mladog istraživača predstavlja povod da se to promeni. Iz tog razloga Stefan od grada nije dobio novčanu nagradu, ali je gradonačelnik obećao finansijsku podršku za odlazak na takmičenja u inostranstvo.

Stefan kaže da je na svom pronalasku radio nešto manje od pola godine, a nada se da će mu nagrade pomoći da dobije stipendiju za dalje školovanje i proširiti mu vidike kad je izbor fakulteta u pitanju.

Izvor: 021.rs

20/11/2014 16:25