Kombinovani test za kraj male mature

16/06/2017 10:36

Kombinovani test za kraj male mature

Poslednjeg dana male mature učenici osmog razreda su polagali kombinovani test na kom se našlo gradivo iz pet predmeta – hemije, fizike, istorije, geografije i biologije.

Nakon što budu objavljena rešenja kombinovanog testa (što će naš portal ispratiti – rešenja male mature 2017) učenici će čekati na prve – preliminarne rezultate male mature, koji će biti objavljeni u nedelju, 18. juna.

Na osnovu preliminarnih rezultata male mature svi učenici koji smatraju da su prilikom bodovanja testova oštećeni ili da im nisu dobro izračunati bodovi koje dobijaju na osnovu uspeha na kraju šestog, sedmog i osmog razreda, mogu podneti želbe u ponedeljak, 19. juna.

Kalendar upisa u srednje škole 2017

Kada sve žalbe budu uzete u obzir i rezultati budu ispravljeni, biće objavljeni konačni rezultati male mature za ovu godinu, na osnovu čega će učenici znati sa koliko bodova kreću u upisnu trku!

16/06/2017 10:36