Najtraženije škole i smerovi među osnovcima ove godine

08/07/2019, 12:59

Najtraženije škole i smerovi među osnovcima ove godine

Danas se održao drugi krug predae popunjene liste želja sa odabranim školama, smerovima gimnazija i obrazovnim profilima.

Kako navodi portal blic.rs učenici koji su osnovnu školu završili sa odličnim uspehom najviše se zanimaju za smerove medicinska sestra, zubni i farmaceutski tehničar, zatim za računarske smerove i društveno-jezičke smerove gimnazije, dok oni sa vrlo dobrim uspehom najčešće biraju smerove kuvar i vozač motornih vozila.

Za nešto niže obrazovne profile na listama želja najviše pominju zanimanja kao što su kuvar, mesar, vozač i frizer.

IT smerovi su najpopularniji, kako u gimnazijama, tako i u srednjim stručnim školama, a statistika pokazuje i da su bilingvalna odeljenja uvek atraktivna zbog razmene učenika.

Izvor: Blic

08/07/2019, 12:59