Još jedan uspeh srpskih đaka na Olimpijadi!

01/08/2018, 15:40

Još jedan uspeh srpskih đaka na Olimpijadi!

Na Drugoj evropskoj juniorskoj informatičkoj olimpijadi u Inopolisu u Rusiji, srpski učenici su osvojili četiri medalje!

Učenici Jovan Bengin iz Matematičke gimnazije u Beogradu i Miroslav Grubić iz Gimnazije Jovan Jovanović Zmaj iz Novog Sada osvojili su srebrne medalje, dok su Mateja Vukelić iz Matematičke gimnazije u Beogradu i Veljko Toljić iz OŠ Vožd Karađorđe, osvojili bronzane medalje.

Tim iz Srbije na olimpijadi predvodila je profesorka Matematičkog fakulteta Univerziteta u Beogradu Jelena Hadži-Purić.

Učenici su se izborili za nastup u reprezentaciji zahvaljujući najboljim rezultatima koje su ostvarili na Srpskoj informatičkoj olimpijadi u organizaciji Društva matematičara Srbije u Beogradu.