Naši mladi naučnici među najboljim na olimpijadi u Argentini

12/12/2014, 12:11

Naši mladi naučnici među najboljim na olimpijadi u Argentini

Na Juniorskoj naučnoj olimpijadi, održanoj od 2. do 11. decembra u Argentini na kojoj je učestvovalo sedamdesetak država, mladi naučnici iz Srbije osvojili su zlatnu, dve srebrne i dve bronzane medalje.

Učenica prvog razreda gimnazije “Jovan Jovanović Zmaj” iz Novog Sada Tamara Bojanić osvojila je zlato u takmičenju u kojem se tražilo znanje iz biologije, hemije i fizike. Tamara je za sada jedina iz Srbije koja je na ovoj olimpijadi osvojila zlatnu medalju.

Srebrna odlikovanja na naučnoj olimpijadi osvojili su Igor Medvedev učenik Matematičke gimnazije i učenik gimnazije “Svetozar Marković” iz Niša Bogdan Stanojević, dok je bronza pripala Milici Božanić iz Matematičke gimnazije i učeniku gimnazije “Svetozar Marković” iz Niša Novaku Stanojeviću.

12/12/2014, 12:11