Objavljen konkurs za upis u srednje škole 2016/2017

11/05/2016, 12:31

Objavljen konkurs za upis u srednje škole 2016/2017

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja objavilo je konkurs za upis u srednje škole, u školsku 2016/2017. godinu.

Nakon polaganja tri testa u okviru završnog ispita, kojim se zvanično završava osnovno obrazovanje, osmaci će se upisivati u odabrane smerove srednjih škola.

Kalendar upisa u srednje škole!

Kao i svake godine, postoji mogućnost da će konkurs imati dopune, kako bi se ispravile sve moguće greške.

U konkursu se nalaze sve izmene u odnosu na prethodnu školsku godinu – od smerova, maksimalnog broja đaka previđenih za upis, kao i drugih novina.

Od ove godine maturanti se susreću sa novim uslovima upisa. Naime, za upis u četvorogodišnje smerove srednjih škola od ove godine biće potrebno najmanje 50 bodova, što je granica koju učenici moraju preći ukoliko žele da upišu četvorogodišnju srednju školu.

Online testovi pripreme za polaganje male mature!

Konkurs za upis u srednje škole u školsku 2016/2017. godine nalazi se OVDE.

11/05/2016, 12:31

3 Komentara
0 Replika
0 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
Anđela

Kada će izaći poeni?

Jelena Kujundzic

Da li je potrenbo lekarsko uverenje za upis u gimnaziju?

SilverSeeker

Kako se dobija obrazac za upis u srednju školu kada trebaš da upišeš drugi razred?