Medalje za mlade hemičare na Olimpijadi u Gruziji

02/08/2016, 10:28

Medalje za mlade hemičare na Olimpijadi u Gruziji

Učenici srednje škole iz Srbije osvojili su jednu srebrnu i tri bronzane medalje na Međunarodnoj hemijskoj olimpijadi.

Hemijska olimpijada se ove godine održavala u Tbilisiju u Gruziji u periodu od 23. do 31. jula.

Srebrnu medalju je osvojio Pavle Kravljanac, učenik Prve beogradske gimnazije, a bronzana odličja pripala su Jovanu Stojkoviću iz Gimnazije “Bora Stanković” iz Vranja, Stefanu Stojanoviću – Gimnazija Leskovac i Andreju Kukuruzar – učeniku Gimnazije “Veljko Petrović” Sombor.

Ovogodišnja Međunarodna hemijska olimpijada primila je 260 učenika i učenica srednjih škola iz 67 država sveta.

Četiri člana tima Srbije odabrani su kao najuspešniji na Srpskoj hemijskoj olimpijadi, nakon ostvarenih odličnih rezultata na regionalnim i republičkim takmičenjima koja organizuje Srpsko hemijsko društvo i Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja.

02/08/2016, 10:28