I beogradska gimnazija – Beograd (Stari Grad)

1. bg gimnazijaAdresa: Cara Dušana 61, Beograd (Stari Grad)
Telefon: 011/262-93-21
Website: www.prvabeogim.edu.rs
Email: uprava@prvabeogim.edu.rs

Prva beogradska gimnazija počela je sa radom 1839. god. Prvih pedeset godina svog postojanja nosila je naziv “Gimnazija beogradska” sve do pojave novih škola gimnazijskog tipa, da bi krajem 19. veka promenila naziv u Prva beogradska gimnazija.

Danas škola ima 32 odeljenja, a obrazuje učenike u dva smera i to: prirodno-matematičkom i društveno-jezičkom. Nastava je kabinetska i odvija se uz korišćenje savremenih učila. U sklopu vannastavnih aktivnosti postoje dramski, debatni, muzički, veb, likovni i foto i istorijski klub. Učenici se bave uredništvom i novinarstvom, aktivno učestvujući u projektu razvoja školskog časopisa.

SMEROVI - Prva beogradska gimnazija - Stari Grad

BODOVI ZA UPIS 2017/2018 - Prva beogradska gimnazija - Stari Grad

Prirodno-matematički smer  150  94.44
 Društveno-jezički smer  90  91.81
Učenici sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku  20  229.35

KONKURSI OD PRETHODNIH GODINA - Prva beogradska gimnazija - Stari Grad

Prirodno-matematički smer  150  94.09
 Društveno-jezički smer  90  89.75

Prirodno-matematički smer  150  94.50
 Društveno-jezički smer  90  92.00

Prirodno-matematički smer  150  90.80
 Društveno-jezički smer  90  89.20

Gde pronalazite informacije o upisu u srednju školu/fakultet?