Gimnazija – Leskovac

Telefon: 016/212-218
Website: www.gimnazijaleskovac.edu.rs
Email: gimnazijaleskovac@gmail.com

Leskovačka gimnazija osnovana je 1879. godine na inicijativu načelnika Ministarstva prosvete Milana Milićevića. Tokom godina škola je prolazila kroz brojne reforme i više puta menjala naziv, da bi 2003. godine dobila naziv koji nosi i dan danas – Gimnazija Leskovac.

Gimnazija u Leskovcu danas obrazuje učenike u 32 odeljenja. U ponudi su dva smera i to društveno-jezički i prirodno-matematički, za svaki smer po četiri odeljenja.

Škola ima 32 učionice opšte namene, kabinete za fiziku, biologiju, računarstvo i informatiku i hemiju. Takođe, škola poseduje i biblioteku sa preko 11 000 naslova, medijateku, fiskulturnu salu, kabinete za strane jezike i zubnu ambulantu. Škola poseduje Svečanu salu koja se koristi u različitim prilikama (prezentacije, priredbe, predavanja).

SMEROVI - Gimnazija - Leskovac

Područje rada: Gimnazija

BODOVI ZA UPIS 2017/2018 - Gimnazija - Leskovac

120  63.96
 90  77.30

KONKURSI OD PRETHODNIH GODINA - Gimnazija - Leskovac

120  58.55
 90  78.00

120  78.31
 90  77.35

120  61.12
 120  50.56

Gde pronalazite informacije o upisu u srednju školu/fakultet?