Sajam profesionalne orijentacije u Vršcu

25/03/2015 14:26

Sajam profesionalne orijentacije u Vršcu

Sajam profesionalne orijentacije, koji organizuje Opšina Vršac i Nacionalna služba za zapošljavanje, održaće se 27. marta u Hemijsko-medicinska škola u Vršcu.

“Odlučili smo da sajam ipak bude sad uz početak proleća, jer mislim da je sad pravo vreme i vlada najveće interesovanje za upis u srednje škole i kod dece i kod roditelja”, rekao je mr Vladimir Stanojev, član Opštinskog veća, zadužen za obrazovanje.

Sajam je namenjen đacima završnih razreda osnovnih škola u Vršcu, Beloj Crkvi i Plandištu. Cilj Sajma je da se osmaci informišu i da im se pomogne oko odabira srednje škole i obrazovnog profila.

Na Sajmu će svoje obrazovne profile, nastavni plan i program predstaviti srednje škole iz opšine Vršca.

“Učenici koji posete ovaj Sajam imaće priliku da, osim informacija koje će dobiti na štandovima srednjih škola, da na štandu Nacionalne službe za zapošljavanje razgovaraju sa savetnicima za profesionalnu orijentaciju i zapošljavanje”, rekao je mr Stanojev.

Izvor: RTV

25/03/2015 14:26