Užice: Sajam virtuelnih preduzeća

11/05/2016, 11:20

Užice: Sajam virtuelnih preduzeća

U toku je drugi Sajam virtuelnih preduzeća na kom učestvuju đaci ekonomskih škola sa teritorija Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Srbije, koji se održava u Užicu.

Sajam se prostire na 24 štanda na kojima se prezentuju učeničke kompanije, privrede u malom, proizvođači iz različitih oblasti, agenti osiguranja, menadžeri, kao i funkcionisanje platnog prometa.

Posetioci sajma mogu uzeti platne kartice pomoći kojih mogu na celom sajmu da kupuju na svakom štandu robe i usluge, a sve to plaćaju virtuelnim novcem.

Učenici ekonomskih škola na ovaj način imaju priliku da steknu uvid u ono sa čime će se suočavati ukoliko se time budu bavili nakon zavšrene srednje škole ili fakulteta.

Sajam, koji je takmičarskog karaktera, organizovala užička Ekonomska škola povodom 120 godina postojanja.