Takmičenje u pevanju za osnovce

13/11/2014, 12:19

Takmičenje u pevanju za osnovce

Dom kulture u Ivanjici priprema jednu atraktivnu dečju manifestaciju koja bi trebalo da postane tradicionalna.

Radi se o takmičenju pevača dečjeg uzrasta od petog do osmog razreda osnovne škole, a održaće se 15. decembra.

Direktor Doma kulture Milan Krunić rekao je da ovim takmičenjem žele decu da usmere na prave vrednosti i da se odvoje od turbo folka i drugog muzičkog kiča. Propozicije takmičenja nalažu da učenici nastupaju sa po dve pesme iz žanra zabavne, starogradske ili izvorne muzike, a najbolji pevači dobiće nagrade.

Imajući u vidu da u opštini Ivanjica ima devet osnovnih škola, očekuje se veliki broj dece na takmičenju, rekao je direktor.

Na takmičenju će biti i stručni žiri koji će činiti eminentni muzički radnici, a pre finalnog nadmetanja obaviće se kvalifikaciona – rekao je Krunić.

Svi zainteresovani mogu se prijaviti do 15. novembra.

Izvor: Blic