XIII beogradska gimnazija – Beograd (Čukarica)

13 beogradska gimnazijaAdresa: Lješka 47, Beograd (Čukarica)
Telefon: 011/3555-151
Website: trinaestabggim.edu.rs
Email: trinaestbggim@orion.rs

Trinaesta beogradska gimnazija u Beogradu je osnovana 1941. godine. Zbog ratnog stanja onemogućeno je normalno odvijanje nastave, pojavio se problem nedostatka prostora, pa je škola delila zgradu sa OŠ “Josif Pančić”. Nova zgrada škole podignuta je tek 1964. godine, a nastava je u međuvremenu održavana na različitim lokacijama. Škola sadašnji naziv nosi od 1990. godine.

Poseduje biblioteku i savremeni multimedijalni centar u kojima vlada prijatna atmosfera za učenje i istraživački rad. Mimo velikog broja naslova u biblioteci, takođe je dostupna kompletna audio i video oprema. U sklopu vannastavnih aktivnosti organizovan je rad sekcija: biološka, filozofska, informatička, bridž, likovna, vazduhoplovna, literarna, planinarska, hemijska, muzička, šahovska, i foto sekcija.

U školi je gostovalo više univerzitetskih profesora koji su održavali zanimljiva predavanja, birana na osnovu anketa koje su sprovedene među učenicima.

SMEROVI - Trinaesta beogradska gimnazija

Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
Мирослав

Koliko odelenja ima društveno jezicki smer? Hvala.

Ivana

mia

kakva je skola?

Danijela

Najbolja

neka tamo

da li i ove godine za prirodni smer treba oko 60 bodova?

Natalija

samo me zanima da li je ovo greska u kucanju,ali da li je moguce da su bodovi za prirodni smer pali sa 93 na 58????

Jelena

Nije greška, u prvom upisnom roku na prirodni smer se niko nije prijavio pa su popunili sa djacima koji nisu nigde upali i to u drugom upisnom roku. Presedan.. Ali eto i to se dešava,..

andj

moze li necije misljenje u vezi gimnazije?hvala!!!

Aaa

Jel upadam u prirodni smer sa 70 bodova

Andjelka Radinvić Lukić udato Begović

Poštovani, molim Vas da mi odgovorite kakva je procedura za izdavanje duplikata diploma i svedočanstva o završenoj srednjoj školi?

Kskdk

Dali će ikada biti opsti profil?

kristina

Jel mislite da cu upisati 13 gimnaziju drustveni smer ako imam 88.75?

Kskdk

Naravno da oćeš

sonja

da li je ovo za 2002 generaciju?

Natalija

ovo je iz 2018/2019 godine sto je 2003 generacija