XIII beogradska gimnazija – Beograd (Čukarica)

13 beogradska gimnazijaAdresa: Lješka 47, Beograd (Čukarica)
Telefon: 011/3555-151
Website: trinaestabggim.edu.rs
Email: trinaestbggim@orion.rs

Trinaesta beogradska gimnazija u Beogradu je osnovana 1941. godine. Zbog ratnog stanja onemogućeno je normalno odvijanje nastave, pojavio se problem nedostatka prostora, pa je škola delila zgradu sa OŠ “Josif Pančić”. Nova zgrada škole podignuta je tek 1964. godine, a nastava je u međuvremenu održavana na različitim lokacijama. Škola sadašnji naziv nosi od 1990. godine.

Poseduje biblioteku i savremeni multimedijalni centar u kojima vlada prijatna atmosfera za učenje i istraživački rad. Mimo velikog broja naslova u biblioteci, takođe je dostupna kompletna audio i video oprema. U sklopu vannastavnih aktivnosti organizovan je rad sekcija: biološka, filozofska, informatička, bridž, likovna, vazduhoplovna, literarna, planinarska, hemijska, muzička, šahovska, i foto sekcija.

U školi je gostovalo više univerzitetskih profesora koji su održavali zanimljiva predavanja, birana na osnovu anketa koje su sprovedene među učenicima.

SMEROVI - Trinaesta beogradska gimnazija

Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
kristina

Jel mislite da cu upisati 13 gimnaziju drustveni smer ako imam 88.75?

sonja

da li je ovo za 2002 generaciju?