Gimnazija – Lazarevac

Telefon: 011/8129-480
Website: www.gimnazijalazarevac.edu.rs
Email: [email protected]

Gimnazija je osnovana 1945. godine u Lazarevcu i tokom svoje istorije više puta je menjala svoj naziv. Kao i ostale škole u Srbiji i ovu su zahvatile reforme u obrazovanju u drugoj polovini dvadesetog veka.

Sama struktura nastavnog plana kao i broj razreda koji se pohađao menjao se nekoliko puta. Cilj ove gimnazije je da motiviše svoje učenike u traženju novih interesovanja, stvori svest o društvenoj odgovornosti, podstakne razvijanje kritičkog stava. Škola danas ima 20 odeljenja sa više od 500 učenika.

Na kraju svake školske godine odlični učenici na poklon dobijaju knjige. Kroz četvorogodišnje obrazovanje učenici se pripremaju za nastavak školovanja na nekom od fakulteta ili viših škola. Budući učenici biraju jedan od dva smera u četvorogodišnjem trajanju.

SMEROVI - Gimnazija - Lazarevac

Područje rada: Gimnazija

BODOVI ZA UPIS 2020/2021 - Gimnazija - Lazarevac

Prirodno-matematički smer  60
 Društveno-jezički smer  90

KONKURSI OD PRETHODNIH GODINA - Gimnazija - Lazarevac

Bodovi za upis - Konkurs 2019/2020

Prirodno-matematički smer  60  64.14
 Društveno-jezički smer  90  50.97

Bodovi za upis - Konkurs 2018/2019

Prirodno-matematički smer  60  67.89
 Društveno-jezički smer  90  52.47

Prirodno-matematički smer  60  72.05
 Društveno-jezički smer  90  56.29

Prirodno-matematički smer  60  59.56
 Društveno-jezički smer  90  60.25

Prirodno-matematički smer  60  76.05
 Društveno-jezički smer  90  42.19

Prirodno-matematički smer  60  78.04
 Društveno-jezički smer  90  39.20

***Napomena: Ukoliko mislite da postoji neka greška u navedenim informacijama molimo Vas da nas kontaktirate preko kontakt forme.