IV beogradska gimnazija – Beograd (Savski Venac)

cetvrtagimAdresa: Teodora Drajzera 25, Beograd (Savski venac)
Telefon: 011/2663-652
Website: www.cetvrtagimnazija.edu.rs
Email: cetvrta@eunet.rs

Škola je osnovana 1960. godine. Tokom istorije nekoliko puta je transformisana i integrisana sa drugim školama, sve dok 1990. godine nije ponovo ponela ime Četvrta beogradska gimnazija i nastavila sa nastavnim programima gimnazijskog tipa. Učenici se obrazuju kroz prirodno-matematički i društveno-jezički smer i pripremaju za dalje školovanje na nekom od fakulteta.

Škola može da primi 780 učenika, koji se raspoređuju u 24 odeljenja. Prvi strani jezik je engleski, dok se drugi bira iz grupe jezika: francuski, nemački, ruski. Odeljenja se formiraju prema drugom stranom jeziku. Škola raspolaže sa: medijatekom, salom za fiskulturu, specijalizovanim učionicama sa pratećom opremom, sportskim terenima za košarku, fudbal, odbojku. Škola je opremljena Smart tablama, što podiže kvalitet nastave.

U sklopu vannastavnih aktivnosti organizovan je rad sekcija: dramska, novinarska, matematička, literarna, likovna, psihološka, filozofska, sekcija kreativnog pisanja i računarsko-informatička sekcija.

SMEROVI - Četvrta beogradska gimnazija - Savski Venac

Područje rada: Gimnazija

BODOVI ZA UPIS 2019/2020 - Četvrta beogradska gimnazija - Savski Venac

Prirodno-matematički smer  90  84.55
 Društveno-jezički smer  90  91.20

KONKURSI OD PRETHODNIH GODINA - Četvrta beogradska gimnazija - Savski Venac

Bodovi za upis - Konkurs 2018/2019

Prirodno-matematički smer  90  89.96
 Društveno-jezički smer  90  87.03

Prirodno-matematički smer  120  85.16
 Društveno-jezički smer  90  86.55

Prirodno-matematički smer  90  91.40
 Društveno-jezički smer  90  87.13

Prirodno-matematički smer  90  91.00
 Društveno-jezički smer  90  89.49

Prirodno-matematički smer  90  84.08
 Društveno-jezički smer  90  83.84

***Napomena: Ukoliko mislite da postoji neka greška u navedenim informacijama molimo Vas da nas obavestite preko kontakt forme.

1 Komentara
0 Replika
1 Pratioci

Najviše reakcija