Škola za dizajn – Beograd (Savski Venac)

skola za dizajn beogradAdresa: Krupanjska 3, Beograd (Savski Venac)
Telefon: 011/3066-408
Website: www.dizajnerska.edu.rs
Email: stefan.decanski@sbb.rs

Škola za dizajn u Beogradu ima tradiciju dugu više od pola veka. Od kada je osnovana, pa sve do danas konstantno se ulaže trud u poboljšanje obrazovanja učenika. U školi se konstantno vrši usavršavanje radnog programa i radi na povezivanju sa realnim potrebama kako na području umetnosti tako i sa potrebama privrede kod nas i širom sveta.

Budući učenici upisuju jedan od smerova iz područja rada kultura, umetnost i javno informisanje.

SMEROVI - Škola za dizajn - Savski Venac

Područje rada: Kultura, umetnost i javno informisanje

BODOVI ZA UPIS 2018/2019 - Škola za dizajn - Savski Venac

Tehničar dizajna grafike  20  461.08
Tehničar dizajna tekstila  20  430.35

UPIS U UMETNIČKE ŠKOLE

Svi učenici koji žele da upišu umetničku školu likovne oblasti rangiraju se na osnovu:

1. Uspeha na prijemnom ispitu (za umetničke škole)
  2. Uspeha na završnom ispitu
  3. Uspeha u prethodnom školovanju

Prijemni ispit za upis u umetničku školu likovne oblasti polaže se iz tri dela:

• Crtanje
  • Slikanje
  • Vajanje

Prijemni ispit za umetničke škole održava se pre završnog ispita. Svaki deo nosi po 160 bodova, što znači da svaki kandidat može da osvoji maksimalno 480 bodova.

6 Komentara
3 Replika
1 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
Nenad

Skolska 2018/2019g.Ja kao roditelj zaista ne mogu da razumem razlog zbog cega su kriterijumi za prijem u ovu skolu toliko podignuti .Realno nikada nisam bio za to da moje dete upise istu ako gledamo perspektivu za dalje, sem studiranaja Primenjenih umetnosti, eventualno i jos ponesto vezano za dizajn (mozda). Kao roditelj koji podrzava svoje dete u skoro svim izborima ,podrsku je imala maksimalnu, zato sto to voli … Prosla prijemni ali nije imala dovoljno bodova za smer koji je zelela u Dizajnerskoj… Nama kao roditeljima pa i deci su govorili orijentisite se prema proslogodisnjim bodovima …razumem neka odstupanja plus 5,10… Učitaj još »

Jadranka

Da li dete koje se nije upisalo posle osmog razreda moze sledece godine da se spremi i prebaci iz druge skole ako se spremi za prijemni

da verovatno raspitajte se

dejan

Koliko procentualno maturanata ove skole upise recimo Arhitektonski fakultet BU? Ima li takvih podataka?

Alex

Molim vas da mi odgovorite kada se predaje lista zelja za dizajnersku skolu?

Daria

Kada je prijavljivanje i prijemni ispit za umetnice skole?

Admin

Prijemni za učenike koji konkurišu za umetničke škole, ustanove ili odeljenja za učenike sa posebnim sposobnostima (filološka gimnazija, matematička gimnazija…) održava se od 30. maja do 12. juna.

tamara

kada je prijemni za umetničke škole

Kale

Ove godine je bio 1. juna. Pogledaj detaljnije na kalendaru: http://srednjeskole.edukacija.rs/kalendar-upisa-u-srednje-skole-2015-2016