Škola za dizajn – Beograd (Savski Venac)

skola za dizajn beogradAdresa: Krupanjska 3, Beograd (Savski Venac)
Telefon: 011/3066-408
Website: www.skolazadizajn.com
Email: direktor@dizajnerska.edu.rs

Škola za dizajn u Beogradu ima tradiciju dugu više od pola veka. Od kada je osnovana, pa sve do danas konstantno se ulaže trud u poboljšanje obrazovanja učenika. U školi se konstantno vrši usavršavanje radnog programa i radi na povezivanju sa realnim potrebama kako na području umetnosti tako i sa potrebama privrede kod nas i širom sveta.

Budući učenici upisuju jedan od smerova iz područja rada kultura, umetnost i javno informisanje.

SMEROVI - Škola za dizajn - Savski Venac

Područje rada: Kultura, umetnost i javno informisanje

BODOVI ZA UPIS 2019/2020 - Škola za dizajn - Savski Venac

Tehničar dizajna grafike  20  461.08
Tehničar dizajna tekstila  20  430.35

UPIS U UMETNIČKE ŠKOLE

Svi učenici koji žele da upišu umetničku školu likovne oblasti rangiraju se na osnovu:

1. Uspeha na prijemnom ispitu (za umetničke škole)
  2. Uspeha na završnom ispitu
  3. Uspeha u prethodnom školovanju

Prijemni ispit za upis u umetničku školu likovne oblasti polaže se iz tri dela:

• Crtanje
  • Slikanje
  • Vajanje

Prijemni ispit za umetničke škole održava se pre završnog ispita. Svaki deo nosi po 160 bodova, što znači da svaki kandidat može da osvoji maksimalno 480 bodova.

14 Komentara
15 Replika
14 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
Mirjana

Postovani ,

Po kom osnovu se menja minimalan broj bodova iz godine u godinu ?
Gde moze da se nadje lista broja minimalnog broja bodova za skolsku 2019.\2020 ?

Hvala

Mirjana

Nevena

Kako izgledaju i koliko treba tih vajarskih spahtli za prijemni ispit?

Sara

Imate pribor za vajanje u knjizara RASKO

Nemanja

Na crtanju, zanima me da li se senci normalno ili se koristi linearno sencenje?

Ivan

Kada je polaganje prijemnog

TP12345

Koji su predmeti za smer tehničara dizajna enterijera?

Todor

Da li se gleda prosek iz os skole.Mislim svi sa bilokojim prosekom mogu da polazu. Jel tako???

Anđelaa

Pa realno najvazniji je taj dizajerski prijemni,tu dobijas najvise bodova. Bitan je talenat zato ne moze bilo ko upisati tu skolu. Jer bez talenta ne mozes ni uraditi prijemni. Tipa dobijes na tom prijemnom 400 bodova,na obicnom 20 bodova i iz skole npr. imas 45 i ukupno ces imati 465 bodova i lagano upises neki smer. Isk ja cu upisati tu skolu i nije mi bitan smer,svi su dobri

wowokwkw

koliko sati traje prijemni ispit

kay bish

ima tri dela i svaki je po 2 sata valjda

Andjela

3 sata*

Nemanja

Zar ne traje 4 sata prijemni?

sfagsh

koliko traje prijemni ispit (sati)

3 sata

Nenad

Skolska 2018/2019g.Ja kao roditelj zaista ne mogu da razumem razlog zbog cega su kriterijumi za prijem u ovu skolu toliko podignuti .Realno nikada nisam bio za to da moje dete upise istu ako gledamo perspektivu za dalje, sem studiranaja Primenjenih umetnosti, eventualno i jos ponesto vezano za dizajn (mozda). Kao roditelj koji podrzava svoje dete u skoro svim izborima ,podrsku je imala maksimalnu, zato sto to voli … Prosla prijemni ali nije imala dovoljno bodova za smer koji je zelela u Dizajnerskoj… Nama kao roditeljima pa i deci su govorili orijentisite se prema proslogodisnjim bodovima …razumem neka odstupanja plus 5,10… Učitaj još »

Lora

Ako 480 bodova (160+160+160) maksimum, kako dobili preko 490….

Katarina

Prijemni iz osnovne skole ulazi u prosek

Katarina

Sabiraju se bodovi iz osnovne skole

Katarina

Ja sam ucenica 8.razreda i upisacu za grafickog dizajnera.Ako je vase dete bilo vukovac u osnovnoj skoli ,a lose uradi prijemne za likovnu skolu,nece upasti.U zacisnosti od toga kako se urade prijemni ispiti likovne skole vase dete moze razmisljati o daljem skolovanju likovne umetnosti.Svaki test nosi po 160 poena tako da je max broj poena 480.Vase dete sa vukovackom diplomom i ovim rezultatima moze imati cak 580 poena.Ali je veoma mala varevatnoca da ce iko imati max broj poena na ova 3 testa,dete ako nije bilo vukovac moze imati 490-510 poena.Kritwrijum mira biti visok jer ne moze svako upisati ovu… Učitaj još »

Jadranka

Da li dete koje se nije upisalo posle osmog razreda moze sledece godine da se spremi i prebaci iz druge skole ako se spremi za prijemni

da verovatno raspitajte se

dejan

Koliko procentualno maturanata ove skole upise recimo Arhitektonski fakultet BU? Ima li takvih podataka?

Lora

Za arhitektonski bolje da uci gimnaziju, jer malo upisati…. treba da polaze ispite i ima bazu znanja za ucenje na fakultetu

Alex

Molim vas da mi odgovorite kada se predaje lista zelja za dizajnersku skolu?

Daria

Kada je prijavljivanje i prijemni ispit za umetnice skole?

Admin

Prijemni za učenike koji konkurišu za umetničke škole, ustanove ili odeljenja za učenike sa posebnim sposobnostima (filološka gimnazija, matematička gimnazija…) održava se od 30. maja do 12. juna.

tamara

kada je prijemni za umetničke škole

Kale

Ove godine je bio 1. juna. Pogledaj detaljnije na kalendaru: http://srednjeskole.edukacija.rs/kalendar-upisa-u-srednje-skole-2015-2016