XIV beogradska gimnazija – Beograd (Vračar)

skolebezslikaAdresa: Hadži Prodanova 5, Beograd (Vračar)
Telefon: 011/3086-920
Website: www.cetrnaestgim.edu.rs
Email: direktor@cetrnaestgim.edu.rs

Četrnaesta beogradska gimnazija osnovana je 1935. godine. Učenici se obrazuju kroz dva smera: prirodno-matematički i društveno-jezički. Pohađa je više od 1000 učenika raspoređenih u 32 odeljenja.

Tokom 2007. godine renovirana je zgrada škole i od tada se obrazovno-vaspitni rad obavlja u 16 učionica, 3 informatička kabineta i kabinetu za strane jezike sa multimedijalnom tablom. U školski prostor se ubraja i biblioteka sa više od 8 000 knjiga, ali škola nema salu za fizičko vaspitanje već se fizička nastava izvodi u objektima Sportskog centra ”Vračar”.

Deo učionica opremljen je laptopovima i projektorima. Svi računari u školi povezani su na internet, a formirane su i tri LAN mreže. Tri računara u hodniku škole dostupna su svim učenicima.

SMEROVI - Četrnaesta beogradska gimnazija - Vračar

Područje rada: Gimnazija

BODOVI ZA UPIS 2018/2019 - Četrnaesta beogradska gimnazija - Vračar

Prirodno-matematički smer  120
 Društveno-jezički smer  120

KONKURSI OD PRETHODNIH GODINA - Četrnaesta beogradska gimnazija - Vračar

Prirodno-matematički smer  120  95.75
 Društveno-jezički smer  120  92.50

Prirodno-matematički smer  120  95.00
 Društveno-jezički smer  120  92.00

Prirodno-matematički smer  120  94.75
 Društveno-jezički smer  120  92.50

Prirodno-matematički smer  120  92.28
 Društveno-jezički smer  120  86.96

***Napomena: Ukoliko mislite da postoji neka greška u navedenim informacijama molimo Vas da nas kontaktirate preko kontakt forme.