XIV beogradska gimnazija – Beograd (Vračar)

skolebezslikaAdresa: Hadži Prodanova 5, Beograd (Vračar)
Telefon: 011/3086-920
Website: www.cetrnaestgim.edu.rs
Email: [email protected]

Četrnaesta beogradska gimnazija osnovana je 1935. godine. Učenici se obrazuju kroz dva smera: prirodno-matematički i društveno-jezički. Pohađa je više od 1000 učenika raspoređenih u 32 odeljenja.

Tokom 2007. godine renovirana je zgrada škole i od tada se obrazovno-vaspitni rad obavlja u 16 učionica, 3 informatička kabineta i kabinetu za strane jezike sa multimedijalnom tablom. U školski prostor se ubraja i biblioteka sa više od 8 000 knjiga, ali škola nema salu za fizičko vaspitanje već se fizička nastava izvodi u objektima Sportskog centra ”Vračar”.

Deo učionica opremljen je laptopovima i projektorima. Svi računari u školi povezani su na internet, a formirane su i tri LAN mreže. Tri računara u hodniku škole dostupna su svim učenicima.

SMEROVI - Četrnaesta beogradska gimnazija - Vračar

Područje rada: Gimnazija

BODOVI ZA UPIS 2020/2021 - Četrnaesta beogradska gimnazija - Vračar

Prirodno-matematički smer  120
 Društveno-jezički smer  120

KONKURSI OD PRETHODNIH GODINA - Četrnaesta beogradska gimnazija - Vračar

Bodovi za upis - Konkurs 2019/2020

Prirodno-matematički smer  120  91.77
 Društveno-jezički smer  120  87.97

Bodovi za upis - Konkurs 2018/2019

Prirodno-matematički smer  120  92.95
 Društveno-jezički smer  120  85.00

Prirodno-matematički smer  120  95.75
 Društveno-jezički smer  120  92.50

Prirodno-matematički smer  120  95.00
 Društveno-jezički smer  120  92.00

Prirodno-matematički smer  120  94.75
 Društveno-jezički smer  120  92.50

Prirodno-matematički smer  120  92.28
 Društveno-jezički smer  120  86.96

***Napomena: Ukoliko mislite da postoji neka greška u navedenim informacijama molimo Vas da nas kontaktirate preko kontakt forme.

najnoviji
najstariji najviše glasova
anastasija
2 godine ranije

je l’ planira neko ’07 da upiše XIV, društveno-jezički smer?

Last edited 2 godine ranije by anastasija
Minja
Reply to  anastasija

Ja sam mislila a koliko treba bodova najmanje

anastasija
Reply to  Minja

pa verovatno fazon 85/6
@maticanastasijaa inacee dodajte ko upisujee <3

Нађа :D
2 godine ranije

@nadjaveselinovic ео иг, на друштвеном сам 🙂

Hshsbh

Neko drustveni ove god? 06 gen

Matafq

Sam my dikenzi

Dusan

Komentara bez

Simonida

neko drustveni ove godine? @siimonida

Laura
Reply to  Simonida

ja mozda @lauraazivic na ig

Nat
3 godine ranije

Upisuje li neko prirodni ove godine?

Milanko

Bodovi za upis

Pera Zikic
Reply to  Milanko

Da

Veselin
3 godine ranije

Nikako, ali nikako ne upisujte ovu gimnaziju. Naročito ako planirate da upišete prirodno matematički smer. Osim, naravno, ako ne želite da osedite od brige i nerviranja. Nastavnici, poput profesorke matematike Snežane Jovanović ili profesorke biologije Ljiljane Đurović su jako loši i kao ljudi i kao nastavnici i kao pedagozi. Od njih sigurno nećete dobiti nikakvo znanje ali uvrede i poniženja … to očekujte. Plus, kod ove dve nastavnice nikako ne treba slati roditelje na otvorena vrata pošto nakon toga sledi još veće maltretiranje učenika. Slično važi i za nastavnicu fizike Miru Novaković Kljajić. Ona ne vređa učenike kao predhodne dve,… Učitaj još »

Pera V.
Reply to  Veselin

Slažem se komentarom za 14. beogradsku gimnaziju. Dodao bih još nešto. Pomenuta profesorka matematike, Snežana Jovanović, vrlo transparentno deli učenike na one koji su joj antipatični, zatim na one koji joj se očigledno sviđaju, a ima i onih prema kojima je potpuno indiferentna. Nažalost, ona te svoje lične emocije uzima kao kriterijum prilikom ocenjivanja, tako da imate, recimo, za dva isto urađena zadatka vrlo često različit broj bodova – sve zavisi koji učenik je radio taj zadatak. Dok jednima besramno oduzima bodove na pismenim i kontrolnim zadacima, prema drugim učenicima će biti vrlo tolerantna i uvek će nagrađivati njihov rad… Učitaj još »

Nat
Reply to  Veselin

Koja si godina? Kakvo je drustvo po tebi u XIV? To me mnogo vise zanima.

Lena
Reply to  Nat

Drustvo je super

Jelena
4 godine ranije

da li je društveni smer dobar jer ja bih dalje na dramsku akademiju?

Milanovic
4 godine ranije

upisuje neko drustveni ove godine?

Nikolićććć
4 godine ranije

@_nikolicccc_ svi ko upisuje prirodniii

Jelena

jel cu moci da upisem drustveni smer sa 89 bodova

Boris
4 godine ranije

Posle ove gimnazije koji se fakultet upiseuje najcesce

Jelisaveta
6 godine ranije

Od vukovog spomenika,koji dalji prevoz mogu uzeti do cetrnaeste?

milica
Reply to  Jelisaveta

26icom do cvetkove pijace

Darko
7 godine ranije

Da li mogu da upisem ovu gimnaziju sa 89 bodova za skolsku 2017/2018

likodatle
7 godine ranije
Reply to  Darko

Teško batice.

Sanja
Reply to  Darko

To je toliko nabudzena gimnazija ,strasna je promena nagore od kada sam ja bila tamo.Sada su tamo samo najgora tataina i mamina deca,sa puuuno para,koje ubacuju preko veze,i sa 70 bodova.

Skola
5 godine ranije
Reply to  Sanja

Zato sto je Mileticka tamo. Al nije to nista, U ovom leglu narkomanije kradje i kurvarluka koji poslednjih 30 godina zasipa, ne znam kako se zove, (neki od vas ovo nazivaju “skola”). Inace u toj “skoli” sve je na mufte. To je “skola” u kojoj bez dana iskustva mozete da postanete razredni staresina sa 24 godine. Kako? Ja ne znam. Ali ajde sto ja ne znam, nego sto niko ne zna. To je valjda jedna od onih misterija koja u senku baca i onu najpoznaiju, Ko je prdnuo? Desilo se, ime razrednog staresine je Ana Stefanovic (engleskinja). I ona idalje… Učitaj još »

Mila
Reply to  Skola

Da li podžati dete da upiše ovu školu?

Vanja
Reply to  Mila

Da,skola je odlicna,pustite komentare dece..

Ana