Umetnička škola – Niš

Telefon: 018/523-543
Website: umetnickaskolanis.com
Email: [email protected]

Umetnička škola u Nišu je najstarija umetnička škola u Srbiji. Osnovana je 1948. godine pod nazivom Škola za primenjenu umetnost. Učenici koji upisuju ovu školu mogu birati između 4 smera: tehničar dizajna tekstila, tehničar dizajna enterijera i industrijskih proizvoda, tehničar dizajna grafike i likovni tehničar.

Školu pohađa oko 32o učenika, raspoređenih u 16 odeljenja. Škola poseduje savremeno opremljene i modernizovane učionice i kabinete za izvođenje nastave, biblioteku, stolarsku radionicu. Prijemni ispit polaže se iz predmeta slikanje, vajanje i crtanje.

Mnogi učenici koji su završili Umetničku školu, danas su ugledni stvaraoci, neki od njih su: Milija Nešić, Svetomir Arsić Basara, Vladimir Todorović, Tanasije Uzunović, Miodrag Nogomi, Miroljub Stamenković i mnogi drugi. Škola organizuje i vannastavne aktivonsti za svoje učenike. Od 2011. godine otvorena je radionica za izradu nakita.

SMEROVI - Umetnička škola - Niš

Područje rada: Kultura, umetnost i javno informisanje

BODOVI ZA UPIS 2019/2020 - Umetnička škola - Niš

Tehničar dizajna tekstila  20  421.89
 Tehničar dizajna enterijera i industrijskih proizvoda  20  442.64
 Tehničar dizajna grafike  20  510.53
 Likovni tehničar  20  468.53

KONKURSI OD PRETHODNIH GODINA - Umetnička škola - Niš

Bodovi za upis - Konkurs 2018/2019

Tehničar dizajna tekstila  20  473.65
 Tehničar dizajna enterijera i industrijskih proizvoda  20  504.10
 Tehničar dizajna grafike  20  531.29
 Likovni tehničar  20  487.58

Tehničar dizajna tekstila  20  367.98
 Tehničar dizajna enterijera i industrijskih proizvoda  20  443.00
 Tehničar dizajna grafike  20  491.47
 Likovni tehničar  20  457.25

Tehničar dizajna tekstila  20  466.52
 Tehničar dizajna enterijera i industrijskih proizvoda  20  466.74
 Tehničar dizajna grafike  20  518.56
 Likovni tehničar  20  499.75

UPIS U UMETNIČKU ŠKOLU

Svi učenici koji žele da upišu umetničku školu likovne oblasti rangiraju se na osnovu:

1. uspeha na prijemnom ispitu (za umetničke škole)
  2. uspeha na završnom ispitu
  3. uspeha u prethodnom školovanju

Prijemni ispit za upis u umetničku školu likovne oblasti polaže se iz tri dela:

• Crtanje
  • Slikanje
  • Vajanje

Prijemni ispit za umetničke škole održava se pre završnog ispita. Svaki deo nosi po 160 bodova, što znači da svaki kandidat može da osvoji maksimalno 480 bodova.

najnoviji
najstariji najviše glasova
...
3 godine ranije

Koliko poena bi trebalo da imam za umetnicku srednju školu?

Teodora
3 godine ranije

Htela bih da se raspitam oko prebacivanja Dali I’ma mesta I da li ima Dom I ako I’ma da li je prosla konkurisanje

Svetlana
3 godine ranije

Do kada moze da se prijavi za prijemni ove godine

Katarina Antonijevic
5 godine ranije

Svaki test treba nositi po 180 poena,jer u skucaju ne namerne greske,dete moze izgubiti 10 poena.Samim tim gubi sansu za upis u likovnu skolu.Neka poeni ostanu isti sto se skola tice,ali broj bodova na prijemnom da se povecaju.Ja sam ucenik koji bi zeleo da upise ovu skolu,imam mnogobrojne nagrade sa takmicenja iz grafickog dizajna,ali sama cinjenica da je velika konkurencija u pitanju,gubimbsamopouzdanje.Ja bih apelovala za povecanje broja poena na prijemnim testovima kako bi djaci u sto vecem broju upadali u ovu fenomenalnu skolu,mendju kojima sam i ja.

Samoneko
6 godine ranije

Da li jos uvek ima vajanje na prijemnom?

Aca
6 godine ranije
Reply to  Samoneko

Trebalo bi da ima

natasalata
7 godine ranije

umetnicka skola posebni prijemni sta ce sve biti?