Gimnazija “Josif Pančić” – Bajina Bašta

Telefon: 031/865-665
Website: www.gimnazijabb.edu.rs
Email: gjosifpancic@open.telekom.rs

Gimnazija “Josif Pančić” je osnovana u Bajinoj Bašti februara 1945. godine. dok je zgrada u kojoj se danas nalazi izgrađena 1976. godine.

Danas školu pohađa 320 učenika raspoređenih na dva smera: prirodno-matematički i društveno-jezički.

Nastava se odvija u dve smene u dobro opremljenim kabinetima i učionicama. Škola konstantno teži ka tome da omogući razvoj svih aspekata ličnosti učenika u skladu sa njihovim razvojnim potrebama, potencijalima i interesovanjima. Kroz četvorogodišnji obrazovno-vaspitni proces učenici stiču znanja neophodna za nastavak školovanja na nekom od fakulteta ili viših škola.

SMEROVI - Gimnazija "Josif Pančić" - Bajina Bašta

Područje rada: Gimnazija