Gimnazija ”Dušan Vasiljev” – Kikinda

Telefon: 0230/22-557
Website: www.gimnazijaki.com
Email: gimnazijaki@mts.rs

Godine 1858. otvorena je prva srednja škola u gradu – Velikokikindska Gimnazija. Tokom svog postojanja zabeleženo je više prekida u radu, reformi i transformacija da bi 1990. godine škola ponovo bila vraćena u područje rada gimnazija.

Misija škole ogleda se u pripremanju učenika za dalje školovanje i profesionalno usmeravanje. Nastava se izvodi uz primenu savremenih nastavnih sredstava i oblika rada, što na najbolji način utiče na razvoj mogućnosti i interesovanja đaka. Gimnazija “Dušan Vasiljev” u Kikindi, obrazuje učenika kroz tri smera u području rada gimnazija.

U poznate gimnazijalce koji su završili ovu školu ubrajamo: Vesnu Čipčić, Dajanu Butuliju, Viktora Škorića, Ivanu Ćirilov, poznatog pesnika Miroslava Miku Antića, Slavka Fodora, Stefana Šoraka i mnoge druge.

SMEROVI - Gimnazija ''Dušan Vasiljev'' - Kikinda

BODOVI ZA UPIS 2018/2019 - Gimnazija ''Dušan Vasiljev'' - Kikinda