Druga tehnička škola – Kragujevac

Telefon: 034/300-870
Website: www.dtskg.edu.rs
Email: [email protected]

Druga tehnička škola je osnovana 1953. godine. u Kragujevcu, pod nazivom Majstorska škola, uz saglasnost Saveta za prosvetu tadašnjeg ministrarstva. Tokom istorije škola je prolazila kroz brojne reforme i više puta menjala svoj naziv, da bi 1996. godine dobila ime – Druga tehnička škola.

Misija škole je da obrazuje i usavršava učenike za potrebe privrede u oblasti kulture, umetnosti i javnog informisanja, šumarstva i obrade drveta kroz redovno školovanje. U modernim kabinetima sa savremenim nastavnim sredstvima i radionicama sa kompletnom opremom i svim potrebnim mašinama, kroz primenu savremenih metoda u nastavi, učenici stiču znanja i veštine u skladu sa svojim željama.

Pored redovne nastave u Drgoj tehničkoj školi je organizovana i obuka odraslih kroz program prekvalifikacije i dokvalifikacije kroz koji stiču potrebna znanja i veštine koje zadovoljavaju potrebe privrede, kao i nastava za vanredne učenike.

SMEROVI - Druga tehnička škola - Kragujevac

Područje rada: Šumarstvo i obrada drveta

Područje rada: Kultura, umetnost i javno informisanje

BODOVI ZA UPIS 2018/2019 - Druga tehnička škola - Kragujevac

Stolar  30  36.57
 Tehničar za oblikovanje nameštaja i enterijera  30  51.00
 Tehničar dizajna enterijera i industrijskih proizvoda  20  441.68

KONKURSI OD PRETHODNIH GODINA - Druga tehnička škola - Kragujevac

Stolar  30  35.45
 Tehničar za oblikovanje nameštaja i enterijera  30  55.01
 Tehničar dizajna enterijera i industrijskih proizvoda  20  393.59

Stolar  30  38.53
 Tehničar za pejzažnu arhitekturu  30  50.98
 Tehničar dizajna enterijera i industrijskih proizvoda  20  376.37

Stolar  30  40.71
 Tehničar za oblikovanje nameštaja i enterijera  20  46.66
 Tehničar dizajna enterijera i industrijskih proizvoda  20  39.82

Profil Broj ucenika Minimalan broj bodova
 Tehnicar za pejzažnu arhitekturu  30  37.52
 Tehnicar za oblikovanje nameštaja i enterijera  20  36.96
 Tehnicar dizajna enterijera i industrijskih proizvoda  20  —

UPIS U UMETNIČKE ŠKOLE

Svi učenici koji žele da upišu umetničku školu likovne oblasti rangiraju se na osnovu:

• Uspeha na prijemnom ispitu (za umetničke škole)
  • Uspeha na završnom ispitu
  • Uspeha u prethodnom školovanju

Prijemni ispit za upis u umetničku školu likovne oblasti polaže se iz tri dela:

• Crtanje
  • Slikanje
  • Vajanje

Prijemni ispit za umetničke škole održava se pre završnog ispita. Svaki deo nosi po 160 bodova, što znači da svaki kandidat može da osvoji maksimalno 480 bodova.