Medicinska škola ”Stevica Jovanović” – Pančevo

Telefon: 013/2511-772
Website: medicinskapancevo.edu.rs
Email: paster@panet.rs

Medicinska škola “Stevica Jovanović” je osnovana marta 1959. godine odlukom Narodnog odbora Sreza Pančevo. Sa radom je škola počela septembra 1959. godine pod nazivom “Škola za medicinske sestre – medicinske tehničare”. Od 1964. godine škola je preseljena u novu zgradu u kojoj se i dan danas nalazi. Na fiskulturnu salu čekalo se sve do 2009. godine.

Program je napravljen tako da obezbedi kvalitetno opšte obrazovanje kao osnovu za dalje usavršavanje učenika. Medicinska škola u Pančevu obrazuje učenike koji se nakon završetka školovanja mogu zaposliti u domovima zdravlja, zdravstvenim stanicama, patronažnoj službi, u zavodima za zdravstvenu zaštitu, na bolničkim odeljenjima, klinikama, institutima i drugim zdravstvenim ustanovama ili nastaviti školovanje na fakultetima iz oblasti zdravstva i socijalne zaštita.

SMEROVI - Medicinska škola ''Stevica Jovanović'' - Pančevo

Područje rada: Zdravstvo i socijalna zaštita

BODOVI ZA UPIS 2018/2019 - Medicinska škola ''Stevica Jovanović'' - Pančevo

30  —