Požarevačka gimnazija – Požarevac

Telefon: 012/222-570
Website: www.pozarevackagimnazija.edu.rs
Email: pogimnazija@gmail.com

Nakon napada Turaka na Kalemegdansku tvrđavu 1862. godine, najviše je stradao deo grada Savamala. Srpske vlasti su nakon toga prebacili Savamalsku polugimnaziju u Požarevac, u kome je prvo obrazovanje sticao knez Mihailo Obrenović. Septembra 1862. godine umesto ukinute Savamalske, osnovana je polugimnazija u Požarevcu, a 1888. godine polugimnazija je postala osmorazredna gimnazija.

Od školske 2001/2002. godine škola nosi naziv Požarevačka gimnazija i kao svoj dan obeležava 24. septembar, dan kada je Ukazom kneza Mihaila nastala polugimnazija u Požarevcu.

Gimnazija u Požarevcu danas raspolaže sa 12 klasičnih učionica, kabinetima za fiziku, bilogiju, hemiju i informatiku, salom za fiskulturu, bibliotekom, specijalizovanom učionicom za strane jezike. Školu pohađa 720 učenika raspoređenih u 24 odeljenja. Svake godine školu upiše novih 180 đaka. Nastava se odvija u dve smene.

SMEROVI - Požarevačka gimnazija - Požarevac

Područje rada: Gimnazija

BODOVI ZA UPIS 2018/2019 - Požarevačka gimnazija - Požarevac

KONKURSI OD PRETHODNIH GODINA - Požarevačka gimnazija - Požarevac

90  90.00
 90  80.15

90  85.18
 90  74.65

90  79.60
 90  71.96

1 Komentara
1 Replika
0 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
Dusan Jovanovic

Da li je moguce da upisem drustveno-jezicki smer ako budem imao 79.5 poena na zavrsnom?

To ti niko ne moze tacno reci, zavisi od konkurencije koja ce biti ove godine. Da si prosle godine upisivao, sa tim bodovima bi upisao, jer je granica bila 78.30 bodova.