Online računanje bodova za upis u srednje škole

04/06/2015 16:29

Online računanje bodova za upis u srednje škole

Na našem portalu možete na najlakši način da izračunate koliko bodova ćete dobiti na osnovu uspeha na kraju šestog, sedmog i osmog razreda.

Sve što je potrebno jeste da posetite stranicu za računanje bodova za upis u srednje škole na našem sajtu, unesete prosek ocena u odgovarajuća polja i dobićete broj bodova koji nosite iz osnovne škole.

Izračunajte bodove OVDE.

Za upis u srednje škole sabiraju se bodovi koje učenik dobija na osnovu uspeha na kraju šestog, sedmog i osmog razreda, i bodovi koje dobije nakon polaganja završnog ispita.

Tri ispita koja se polažu na kraju osmog razreda (iz srpskog/maternjeg, matematike i kombinovani test) nose svaki po 10 bodova, odnosno ukupno 30, dok je najveći broj bodova koje se može dobiti na osnovu uspeha 70.

04/06/2015 16:29