Prosvetari koji štrajkuju mogu ostati bez dela plate

22/10/2014 14:34

Prosvetari koji štrajkuju mogu ostati bez dela plate

Prosvetni radnici koji su danas štrajkovali u Srbiji mogli bi da ostanu bez jednog dela plate, izjavio je pomoćnik ministra prosvete Zoran Kostić i najavio je da sindikati i dalje mogu da razgovaraju sa Ministarstvom prosvete.

Kostić je izjavio da prosvetni radnici imaju pravo da štrajkuju, ali da nemaju pravo da obustave nastavu u školama, i dodao je da oni prosvetni radnici koji nisu držali časove mogu da očekuju smanjenje plate, kao i oni koji su radili skraćeno.

On je rekao da su direktori škola nadležni da vode evidenciju o tome ko protestuje, te da pokrenu disciplinski postupak protiv kolega koji ne rade.

Ukoliko se nezakonito obustavi rad u školama, nadležno je nekoliko inspekcija – prosvetna, inspekcija rada i finansijska, koja i sprovodi nadzor o pripadajućoj zaradi na osnovu broja časova rada, rekao je pomoćnik ministra prosvete.

Izvor: Blic

22/10/2014 14:34