Danas nema časova, u novembru skraćeni

22/10/2014 10:05

Danas nema časova, u novembru skraćeni

Povodom štrajka prosvetara, više od 800 osnovnih i srednjih škola u Srbiji danas neće držati časove.

Nastavnici će se okupiti u 13 časova na Trgu Nikole Pašića u Beogradu, gde će se održati protest bez blokiranja ulica i saobraćaja. Prosvetni radnici traže da budu izuzeti iz najavljenog smanjenja plata i da se donesu platni razredi koji određuju visinu plate na osnovu stručne spreme.

Predstavnici sindikata prosvetara juče su imali sastanak sa ministrom prosvete Srđanom Verbićem, međutim, nisu uspeli da se dogovore sa njim.
Ministar Verbić je nakon sastanka izjavio da je štrajk prosvetara bespredmetan jer se plate u prosveti moraju smanjiti. On je rekao da plate u obrazovanju jesu male i da je to očigledno, ali da učenici ne smeju da trpe zbog neslaganja sindikata sa odlukom Vlade i dodao je da će u proseku plate od 42.000 biti smanjene na 39.000 dinara.

Sindikati su najavili da neće odustati od borbe, te da će u novembru prosvetni radnici verovatno držati skraćene časove, izjavio je za Blic Dragan Matijević, predsednik Unije sindikata prosvetnih radnika.

Izvor: Blic

22/10/2014 10:05