Mladi hemičari osvojili zlato u Moskvi

08/02/2016, 10:24

Mladi hemičari osvojili zlato u Moskvi

Učenici Matematičke gimnazije iz Beograda svojili su prvo mesto na Međuregionalnom hemijskom turniru, koji se održavao u Moskvi, na Univerzitetu Lomanosov.

Osim mladih hemičara iz Srbije, na takmičenju je učestvovalo još 300 ekipa, odnosno više od 2.500 takmičara.

Našu zemlju su na takmičenju u Moskvi predstavljali: Anamarija Nikoletić, Irena Radišić, Dušanka Savić, Damjan Čubraković, Branko Radović i Vuk Vuković – učenici Matematičke gimnazije, u pratnji Anike Vlajić i Ivane Vuković.
Hemijski fakultet Univerziteta Lomonosov iz Moskve organizovao je takmičenje, koje je trajalo od 4. do 6. februara.

U finalnom krugu takmičenja našlo se više od 30 ekipa, od kojih se ekipa iz Srbije izdvojila kao najbolja i osvojila prvo mesto.

Osim ekipne pobede, članica tima Anamarija Nikoletić osvojila je i tri individualne nagrade – za najboljeg izveštača, za učesnika sa najvećim brojem poena i za najbolje urađen zadatak po izboru sponzora.

08/02/2016, 10:24