IX gimnazija “Mihailo Petrović Alas” – Novi Beograd

Telefon: 011/319-33-52
Website: www.devetagimnazija.edu.rs
Email: [email protected]

Deveta gimnazija “Mihajlo Petrović Alas” na Novom beogradu je osnovana 1961. godine i prvobitno je bila smeštena u blizini studentskog grada. Zgrada u kojoj se danas nalazi izgrađena je 1951. godine. Dve decenije od njenog osnivanja, školi je u naziv pridodato ime našeg poznatog matematičara, profesora i akademika Mihajla Petrovića Alasa.

Danas ovu školu pohađa blizu 1000 učenika raspoređenih u 32 odeljenja. Učenici škole nosioci su brojnih nagrada i priznanja sa raznih takmičenja. U sklopu vannastavnih aktivnosti organizovan je rad sekcija: muzička, recitatorska, literarna, lingvistička i dramska sekcija, a tu su i razne sportske sekcije. U sklopu škole uspešno radi i đačko preduzeće ”Alas”, kao i školski bioskop.

Učenici se kroz četvorogodišnje obrazovanje pripremaju za nastavak školovanja na nekom od fakulteta ili visokih škola.

SMEROVI - Deveta gimnazija "Mihailo Petrović Alas" - Novi Beograd

BODOVI ZA UPIS 2020/2021 - Deveta gimnazija "Mihailo Petrović Alas" - Novi Beograd

Prirodno-matematički smer  150
 Društveno-jezički smer  90
 Učenici sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku  20
 Učenici sa posebnim sposobnostima za geografiju i istoriju  20

KONKURSI OD PRETHODNIH GODINA - Deveta gimnazija "Mihailo Petrović Alas" - Novi Beograd

Bodovi za upis - Konkurs 2019/2020

Prirodno-matematički smer  150  86.99
 Društveno-jezički smer  90  86.42
 Učenici sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku  20  279.63

Bodovi za upis - Konkurs 2018/2019

Prirodno-matematički smer  150  88.42
 Društveno-jezički smer  90  82.90

Prirodno-matematički smer  150  94.75
 Društveno-jezički smer  90  92.10

Prirodno-matematički smer  150  94.75
 Društveno-jezički smer  90  89.46

Prirodno-matematički smer  150  95.46
 Društveno-jezički smer  90  92.25

Prirodno-matematički smer  150  93.00
 Društveno-jezički smer  90  85.60

***Napomena: Ukoliko mislite da postoji neka greška u navedenim informacijama molimo Vas da nas kontaktirate preko kontakt forme.