V beogradska gimnazija – Beograd (Palilula)

petabgdgimAdresa: Ilije Garašanina 24, Beograd (Palilula)
Telefon: 011/3236-367
Website: www.vbeogradska.edu.rs
Email: vgimnazija@eunet.rs

Za godinu osnivanja uzima se 1905. godina kada je osnovana Prva ženska gimnazija. U tadašnje vreme mnogi ljudi koji su imali moć donošenja odluka, nosili su se mišlju da nije potrebno otvarati školu za devojke, a one koje su se u retkim slučajevima obrazovale, morale su da dobiju odobrenje vlasti za školovanje u muškoj gimnaziji. Posle dužih rasprava na tu temu ipak je donesena odluka o osnivanju Prve ženske gimnazije. U tom periodu školovala se samo jedna devojka u muškoj gimnaziji.

Nije teško zaključiti koliki je značaj imala ova škola u emancipaciji žena u društvu. Današnja, Peta beogradska gimnazija je dva puta preseljavana da bi 1938. godine bila smeštena u zgradu u kojoj se i sada nalazi.

U sklopu vannastavnih aktivnosti organizovan je rad sekcija: bibliotečka, dramska i sportske sekcije.

Nakon gimnazije moguć je upis u bilo koju visokoškolsku ustanovu ili fakultet.

SMEROVI - Peta beogradska gimnazija - Palilula

BODOVI ZA UPIS 2019/2020 - Peta beogradska gimnazija - Palilula

Prirodno-matematički smer  180  87.71
 Društveno-jezički smer  120  86.02
 Učenici sa posebnim sposobnostima za biologiju i hemiju  20  279.38

KONKURSI OD PRETHODNIH GODINA - Peta beogradska gimnazija - Palilula

Bodovi za upis - Konkurs 2018/2019

Prirodno-matematički smer  180  86.37
 Društveno-jezički smer  120  83.06

Prirodno-matematički smer  180  89.66
 Društveno-jezički smer  120  90.35

Prirodno-matematički smer  150  90.78
 Društveno-jezički smer  120  89.08

Prirodno-matematički smer  150  89.74
 Društveno-jezički smer  120  88.84

Prirodno-matematički smer  150  84.92
 Društveno-jezički smer  120  83.16

***Napomena: Ukoliko mislite da postoji neka greška u navedenim informacijama molimo Vas da nas kontaktirate preko kontakt forme.

5 Komentara
7 Replika
8 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
Inv1sible

Otkud sada i informaticki smer kada na sajtu mupa nije uopste bila ponudjena 5 kao jedna od gimnazija sa ovim smerom.

Sanja

I nema… Posebno odelj je za biolog i hemiju, a ne it

Inv1sible

Kolko ja znam da citam gore pise ucenici sa posebnim sposobnostima za racunarstvo i informatiku.

Ispravljena je greška.

ana

da li ima dom za ovu skoluu

Natasa Radulovic

Da li je zaista krenuo i bio-hemijski smer u Vasoj skoli? Kod mog sina u osnovnoj je jedna profesorka najavila 4 odeljenja u celoj Srbiji, od kojih dva u Beogradu, ali deca nisu upamtila koje su tacno gimnazije u pitanju, pa Vas molim za odgovor. Hvala.

rada

u pitanju su V i XIII, prijava je bila do 17,05, moja čerka se prijavila , prijemni je 01,06

Rada

ispravka –VIII gimnacija i V gimnazija

pavel

bice u petoj i osmoj,rijave su zavrsene,bice odeljenje do 20 ucenika

Sofija

Da li ima dom?

Marko

U tekstu ste napisali da za prirodno-matematicki smer ima 150 mesta, a u tabeli pise 180. Da li su zaista povecali broj odeljenja ili je to samo greska u kucanju?

Tekst je važio za konkurs od prethodne godine, podaci u tabeli su tačni. Hvala na ispravci 🙂