V beogradska gimnazija – Beograd (Palilula)

petabgdgimAdresa: Ilije Garašanina 24, Beograd (Palilula)
Telefon: 011/3236-367
Website: www.vbeogradska.edu.rs
Email: vgimnazija@eunet.rs

Za godinu osnivanja uzima se 1905. godina kada je osnovana Prva ženska gimnazija. U tadašnje vreme mnogi ljudi koji su imali moć donošenja odluka, nosili su se mišlju da nije potrebno otvarati školu za devojke, a one koje su se u retkim slučajevima obrazovale, morale su da dobiju odobrenje vlasti za školovanje u muškoj gimnaziji. Posle dužih rasprava na tu temu ipak je donesena odluka o osnivanju Prve ženske gimnazije. U tom periodu školovala se samo jedna devojka u muškoj gimnaziji.

Nije teško zaključiti koliki je značaj imala ova škola u emancipaciji žena u društvu. Današnja, Peta beogradska gimnazija je dva puta preseljavana da bi 1938. godine bila smeštena u zgradu u kojoj se i sada nalazi.

U sklopu vannastavnih aktivnosti organizovan je rad sekcija: bibliotečka, dramska i sportske sekcije.

Nakon gimnazije moguć je upis u bilo koju visokoškolsku ustanovu ili fakultet.

SMEROVI - Peta beogradska gimnazija - Palilula

Područje rada: Gimnazija

BODOVI ZA UPIS 2018/2019 - Peta beogradska gimnazija - Palilula

Prirodno-matematički smer  180
 Društveno-jezički smer  120

KONKURSI OD PRETHODNIH GODINA - Peta beogradska gimnazija - Palilula

Prirodno-matematički smer  180  89.66
 Društveno-jezički smer  120  90.35

Prirodno-matematički smer  150  90.78
 Društveno-jezički smer  120  89.08

Prirodno-matematički smer  150  89.74
 Društveno-jezički smer  120  88.84

Prirodno-matematički smer  150  84.92
 Društveno-jezički smer  120  83.16

***Napomena: Ukoliko mislite da postoji neka greška u navedenim informacijama molimo Vas da nas kontaktirate preko kontakt forme.