Gimnazija “Sveti Sava” – Beograd (Savski venac)

skolebezslikaAdresa: Resavska 58, Beograd (Savski venac)
Telefon: 011/2642-328
Website: www.sveti-sava.edu.rs
Email: gimnazija@sbb.rs

Škola je osnovana 1910. godine u Beogradu, odlukom ministra Jovana Žujovića. Prve školske godine upisano je oko 280 učenika. Za vreme Prvog svetskog rata škola je prestala sa radom, a između dva svetska rata kroz školu je prošlo oko 20 000 učenika. Tokom svog postojanja škola je više puta menjala naziv, bila ukinuta pa ponovo formirana, nekoliko puta reformisana menjanjem zakona. Sadašnji naziv Gimnazija “Sveti Sava” škola nosi od marta 1992. godine.

Škola raspolaže sa klasičnim učionicama, dva kabineta za informatiku opremljena računarima novije generacije, skenerima, štampačima i ostalom opremom, kabinet za fiziku i biologiju sa pratećom opremom, a u rekonstrukciji je i kabinet za hemiju koji će nakon radova biti jedan od najsavremenijih u Beogradu, multimedijalnom učionicom, fiskulturnom salom i sportskim terenima, bibliotekom.

SMEROVI - Gimnazija "Sveti Sava" - Savski venac

BODOVI ZA UPIS 2018/2019 - Gimnazija "Sveti Sava" - Savski venac

Prirodno-matematički smer  120
 Društveno-jezički smer  90  —
 Učenici sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku  20

KONKURSI OD PRETHODNIH GODINA - Gimnazija "Sveti Sava" - Savski venac

Prirodno-matematički smer  120  86.41
 Društveno-jezički smer  90  86.93
 Učenici sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku  20  226.00

Prirodno-matematički smer  120  86.34
 Društveno-jezički smer  90  86.85

Prirodno-matematički smer  120  86.00
 Društveno-jezički smer  90  86.87

Prirodno-matematički smer  120  80.20
 Društveno-jezički smer  90  81.80

***Napomena: Ukoliko mislite da postoji neka greška u navedenim informacijama molimo Vas da nas obavestite preko kontakt forme.

Gde pronalazite informacije o upisu u srednju školu/fakultet?