Osma beogradska gimnazija (Voždovac)

osmabgdAdresa: Grčića Milenka 71, Beograd
Telefon: 011/285-07-79
Website: www.osmagimnazija.edu.rs
Email: osma_sekretarijat@yahoo.com

Osma beogradska gimnazija osnovana je 1937. godine. U prostorije zgrade u kojoj se danas nalazi preseljena je 1948. godine.

U ovoj gimnaziji učenici se kroz školovanje pripremaju i usavršavaju za studiranje na visokim školama i fakultetima. O kvalitetu nastave govore brojne medalje osvojene kako na domaćim tako i na međunarodnim takmičenjima.

Osma beogradska gimnazija nastavu realizuje na osnovu jedinstvenih planova i programa kroz dva smera: prirodno-matematički i društveno-jezički. Važi za srednjoškolsku ustanovu visokog renomea u kojoj đaci generacijama dobijaju kvalitetno obrazovanje i vaspitanje propisano po programu koji osigurava nastavak školovanja na univerzitetima u Srbiji.

Kroz redovni nastavni program uče se engleski, nemački, ruski, francuski i španski jezik, dok je od ove godine uvedena i fakultativna nastava španskog jezika, pored već postojećih programa za ruski i japanski, kao treći jezik.

Takođe, gimnazija ima potpisan ugovor sa fondacijom Makoto iz Tokija te se dodeljuju srednjoškolske stipendije za boravak u Japanu u Pilotskoj akademiji.  Od prošle godine tamo borave tri učenika gimnazije.

SMEROVI - Osma beogradska gimnazija - Voždovac

BODOVI ZA UPIS 2018/2019 - Osma beogradska gimnazija - Voždovac

Prirodno-matematički smer  120
 Društveno-jezički smer  120
 Učenici sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku  40

KONKURSI OD PRETHODNIH GODINA - Osma beogradska gimnazija - Voždovac

Prirodno-matematički smer  120  80.74
 Društveno-jezički smer  120  82.03
 Učenici sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku  20  226.19

Prirodno-matematički smer  120  82.49
 Društveno-jezički smer  120  83.59

Prirodno-matematički smer  120  80.06
 Društveno-jezički smer  120  82.20

Prirodno-matematički smer  120  71.36
 Društveno-jezički smer  120  76.32

***Napomena: Ukoliko mislite da postoji neka greška u navedenim informacijama molimo Vas da nas kontaktirate preko kontakt forme.