Tehnička škola – Nova Varoš

Telefon: 033/61-150
Website: www.tehnicka.org.rs
Email: tskola@beotel.net

Tehnička škola u Novoj Varoši osnovana je 1946. godine. Osnovna delatnost škole je srednjoškolsko obrazovanje učenika u trogodišnjim i četvorogodišnjim obrazovnim profilima.

Škola se takođe bavi i prekvalifikacijom, dokvalifikacijom i specijalizacijama kao i pružanjem različitih intelektualnih vrsta usluga. Škola ima dugu tradiciju u vaspitanju i obrazovanju učenika. Mlad i stručan nastavni kadar trudi se da primenom savremenih metoda u nastavi što bolje prenese znanje na učenike.

Škola poseduje: 9 kabineta sa svom nastavnom opremom u kojima se realizuje deo praktične nastave, 3 učionice opšte namene, biblioteku sa oko 5500 knjiga, radionicu, sportsku halu, kiosk brze hrane. Školska radionica koristi se za realizaciju praktične nastave i poseduje sve potrebne mašine i opremu.

SMEROVI - Tehnička škola - Nova Varoš

Područje rada: Mašinstvo i obrada metala

Područje rada: Elektrotehnika

Područje rada: Trgovina, ugostiteljstvo i turizam