Gimnazija ”Uroš Predić” – Pančevo

Telefon: 013/301-120
Website: www.gimnazijaurospredic.edu.rs
Email: direktor@gimnazijaurospredic.edu.rs

Gimnazija “Uroš Predić” je osnovana 1863. godine u Pančevu, naredbom ratnog saveta u Beču. Prošle godine škola je obeležila 150 godina postojanja. Povodom ovog jubileja u promet je puštena i poštanska marka. Današnja zgrada izgrađena je 1888. godine i smatrala se za jednu od najsavremenijih tog doba.

Jedan od mnogobrojnih poznatih učenika Gimnazije u Pančevu bio je i naš proslavljeni naučnik Mihajlo Pupin. Uroš Predić po kome škola danas nosi ime takođe je bio učenik Gimnazije. U sklopu vannastavnih aktivnosti zastupljene su đačke sekcije i klubovi, školski časopis u okviru novinarske sekcije, školski bend i hor.

SMEROVI - Gimnazija ''Uroš Predić'' - Pančevo

Najposećenija diskusija
najnoviji najstariji najviše glasova
David Jesic

Da li je moguće da ću biti primljen sa 75.34?

Andrej

Sa 92.75 valjda će me primiti