Prijepoljska gimnazija – Prijepolje

Telefon: 033/710-026
Website: www.prijepoljskagimnazija.edu.rs
Email: prijepoljskag@open.telekom.rs

Osnivanje Gimnazije 1913. godine predstavljalo je jedan od značajnijih događaja u 750 godina staroj istoriji grada.

Prijepoljska gimnazija danas obrazuje oko 470 učenika raspoređenih u 16 odeljenja i o njima brine 48 zaposlenih. Učenici škole nosioci su brojnih nagrada i priznanja sa takmičenja iz raznih oblasti. U sklopu vannastavnih aktivnosti organizovan je rad brojnih sekcija: sportske, šahovska, literarna, recitatorska, muzička, sekcija za matematiku, biologiju, geografiju, istoriju, hemiju, informatiku, fiziku, strane jezike.

Gimnazija u Prijepolju ima 17 specijalizovanih učionica, 2 računarska kabineta sa po 30 računara novijeg tipa povezanih na internet, hemijsku laboratoriju, svečanu salu, biblioteku sa bogatim sadržajem knjiga, veliku i malu sportsku salu. Nastava se odvija u prepodnevnoj smeni.

SMEROVI - Prijepoljska gimnazija - Prijepolje

BODOVI ZA UPIS 2018/2019 - Prijepoljska gimnazija - Prijepolje