Gimnazija – Prokuplje

Telefon: 027/321-110
Website: www.gimnazija-prokuplje.edu.rs
Email: [email protected]

Gimnazija iz Prokuplja je osnovana 1908. godine kao Prokupačka privatna gimnazija, ali već 1910. godine menja naziv u Prokupačka okružna gimnazija. Godine 1917. škola prestaje sa radom, ali ubrzo potom, 1919. godine počinje opet sa radom kao Kraljevska srpska gimnazija, priznata kao državna ustanova.

Tokom burne istorije škola je promenila 12 imena i tek od 1990. godine pa do danas nosi naziv Gimnazija u Prokuplju. Nakon osnivanja, Gimnazija je postala centar kulturnog života grada.

Današnja zgrada škole zidana je dugo vremena i tek pred drugi svetski rat, škola se uselila u ove prostorije. Zgrada je završena sa tek nakon što je rat završen. Unutar zgrade, danas su odlični uslovi za rad. Škola poseduje multimedijalnu učionicu sa video bimom, opremljen kabinete hemije i kabinet informatike, dva sportska terena i biblioteku.

Učenici škole konstantno beleže visoke i zapažene rezultate na takmičenjima iz prirodnih nauka. U školi se organizuje veliki broj vannastavnih aktivnosti kao što su ekskurzije, izleti, književne večeri i rad u sekcijama: TNT, ruski i engleski jezik.

SMEROVI - Gimnazija - Prokuplje

BODOVI ZA UPIS 2019/2020 - Gimnazija - Prokuplje