Gimnazija – Raška

Telefon: 036/736-043
Website: www.gimnazijaraska.edu.rs
Email: gimnazijaraska@neobee.net

Gimnazija u Raškoj je počela sa radom februara 1963. godine. Radila je kao samostalna ustanova sve do reforme obrazovanja i formiranja obrazovnih centara 1978. godine. Ponovnom transformacijom, Gimnazija od 1990. godine, nakon ukidanja obrazovnih centara, ponovo radi kao samostalna ustanova.

Godine 1994. ispunjeni su svi propisani uslovi da škola ostvaruje nastavni plan i program gimnazije društveno-jezičkog i prirodno matematičkog smera u četiri godine školovanja.

Raška gimnazija ima dobro opremljene učionice i kabinete, kao i biblioteku sa oko 9 000 naslova. U sklopu vannastavnih aktivnosti organizovan je rad sekcija: likovna, dramska, literarna, sportske sekcije, a aktivan je i Klub gimnazijalaca. Đaci su oformili učenički parlament gde svako odeljenje u školi ima po dva predstavnika i na taj način aktivno učestvuju u životu škole.

SMEROVI - Gimnazija - Raška

BODOVI ZA UPIS 2018/2019 - Gimnazija - Raška