Gimnazija – Smederevo

Telefon: 026/617-383
Website: www.gimnazijasd.edu.rs
Email: gimnazijasd@ptt.rs

Obrazovni, pedagoški i vaspitni karakter škole, nivo organizacije nastave i kompletno angažovanje nastavnika i profesora u Gimnaziji u Smederevu doprineo je tome da je veliki broj njenih đaka nosioc prestižnih nagrada na takmičenjima iz različitih oblasti. Smederevska gimnazija je dobitnik prestižne nagrade Vukove Svetosavske povelje, a takođe je i odlikovana Ordenom za narod zlatnom zvezdom.

Nastava se odvija u šesnaest klasičnih učionica i kabinetima za prirodne i društven nauke. Dva kabineta za informatiku opremljena su umreženim računarima. Škola poseduje i biblioteku, fiskulturnu sala, svečanu salu, posebnu prostoriju za klub učenika i kancelarije za zaposlene.

BODOVI ZA UPIS 2018/2019 - Gimnazija - Smederevo

90  59.34
 120  50.80
 24  212.54
 Učenici sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku
 20  211.81

KONKURSI OD PRETHODNIH GODINA - Gimnazija - Smederevo

90  61.24
 120  52.22
 24  229.34

60  53.55
 120  57.31

60  79.85
 120  60.24
 24  198.30

60  55.76
 120  38.68

UPIS OBDARENIH UČENIKA

Obdareni učenici koji žele da upišu filološku gimnaziju rangiraju se na osnovu sledećih kriterijuma:

• Uspeha na prijemnom ispitu (za upis obdarenih učenika filološke gimnazije)
  • Uspeha na završnom ispitu
  • Uspeha u prethodnom školovanju (opšti uspeh od VI do VIII razreda osnovne škole i rezultati postignuti na takmičenjima u VIII razredu iz predmeta koji su od značaja za upis određenog odeljenja)

Na prijemnom ispitu za upis obdarenih učenika u filološku gimnaziju polaže se:

• Test iz srpskog, odnosno maternjeg jezika i književnosti
  • Test iz stranog jezika

Maksimalan broj bodova koji učenik može da ostvari na prijemnom ispitu je 240.