Palanačka gimnazija – Smederevska Palanka

Telefon: 026/321-631
Website: www.palanackagimnazija.edu.rs
Email: gimnazija@mts.rs

Palanačka gimnazija ovaj naziv nosi od septembra 2005. godine. Škola je ušla u devetu deceniju svog postojanja. Tokom svoje istorije zahvatile su je brojne reforme i transformacije, a u pojedinim periodima bio je doveden u pitanje i sam opstanak škole. Zahvaljujući generacijama bivših učenika, koji su se vraćali i pomagali rad škole, ona je opstala do dan danas.

Nastava se pored klasičnih učionica odvija i u nastavnim kabinetima za informatiku, srpski jezik, strane jezike i fiziku. Kabineti su opremljeni svim potrebnim nastavnim sredstvima kako bi kvalitet nastave bio na što višem nivou. Gimnazija u Smederevskoj Palanci poseduje i biblioteku sa bogatim sadržajem knjiga, svečanu salu, kancelarije za zaposlene.

SMEROVI - Palanačka gimnazija - Smederevska Palanka

Područje rada: Gimnazija