Gimnazija – Zaječar

Telefon: 019/422-564
Website: www.gimza.edu.rs
Email: info@gimza.edu.rs

Gimnazija u Zaječaru je jedna od najstarijih škola u Srbiji. Ona je bila prva srednja škola u istočnoj Srbiji osnovana 1836. godine i tada se nazivala Glavna škola.

Tokom godina škola je prošla kroz nekoliko vrsta reformi i transformacija, a najkritičniji periodi bili su ratni, kada je prekidan rad škole. Zaječarska gimnazija pruža učenicima četvorogodišnje školovanje u dva smera i to društveno-jezičkom i prirodno-matematičkom.

Učenici gimnazije u Zaječaru kroz istoriju pa sve do danas, ostvarivali su velike uspehe u područjima nauke, umetnosti, društva, kulture. Među poznatijim učenicima škole ubrajaju se: Nikola Pašić, Stevan Stojanović Mokranjac i Zoran Radmilović. Maturanti ove gimnazije najčešće su bili odlični studenti, političari i priznati naučni radnici.

SMEROVI - Gimnazija - Zaječar

BODOVI ZA UPIS 2018/2019 - Gimnazija - Zaječar