Bliži se upis u srednje škole

24/06/2016, 15:09

Bliži se upis u srednje škole

Nakon što su objavljeni konačni rezultati male mature, budući srednjoškolci mogu izračunati koliko tačno bodova imaju na kraju osnovne škole.

Kako bi se odredilo ko će upisati koju srednju školu, mali maturanti će popunjavati listu želja, gde se upisuju određeni obrazovni profili, odnosno smerovi srednjih škola, za koje je učenik zainteresovan.

Raspodela po smerovima biće obavljena na osnovu bodova koje učenici imaju, ali i na osnovu željenih smerova koje su upisali u listu želja.

Bodovi koje svaki učenik ima na kraju završene osnovne škole sastoji se od bodova koje učenik dobija na osnovu uspeha u školi, koji se sabiraju sa bodovima koje je učenik osvojio na polaganju male mature.

Na redu je popunjavanje liste želja

Prema kalendaru predupisnih i upisnih dešavanja, na redu je popunavanje liste želja, za šta učenici imaju dva dana – 25. i 26. jun.

Popunjavanje liste želja će se održavati u osnovnim školama u kojima su učenici polagali malu maturu, a period za popunjavanje je od 8 do 15 časova.

Više o popunjavanju liste želja i odabiru srednje škole, kao i o upisu, možete pročitati OVDE.

24/06/2016, 15:09
  • Lazar

Da li se računa prosek ako sam išao na popravni? Hvala unapred.

baner_300x250