Nagrade Vlade za najuspešnije srednjoškolce

27/03/2015 17:43

Nagrade Vlade za najuspešnije srednjoškolce

Učenici srednjih škola koji su ostvarili uspehe na domaćim i međunarodnim takmičenjima dobiće nagradu od Vlade Srbije u iznostu od 20.000 do 200.000 dinara.

Konkurs Fonda za mlade talente raspisan je i važi za učenike srednjih škola koji su u toku kalendarske 2014. godine postigli uspehe na takmičenjima u Srbiji ili inostranstvu.

Konkurs je otvoren do 17. aprila, a u konkursu se nalaze propozicije.

Za učenike koji su osvojili treće mesto na nekom od republičkih takmičenja nagrada će iznositi 20.000 dinara, dok će pobednici svetskih takmičenja dobiti najvišu nagradu od Vlade Srbije u iznosu od 200.000 dinara.

Konkurs je namenjen svim srednjoškolcima koji su u toku prošle godine osvojili jedno od prva tri mesta na republičkim ili međunardonim takmičenjima koji se nalaze na Kalendaru takmičenja i smotri učenika srednjih škola za školsku 2013/2014. i 2014/2015. godine Ministarstva prosvete, Standardima za rangiranje takmičenja u zemlji i inostranstvu u oblasti muzičke i baletske umetnosti i Kriterijumima za nagrađivanje učenika srednjih škola u oblasti fizičkog vaspitanja i sporta koje je usvojio Fond za mlade talente Ministarstva omladine i sporta.

27/03/2015 17:43