Besplatna overa dokumenata za upis u srednje škole

13/06/2019, 12:38

Besplatna overa dokumenata za upis u srednje škole

Javnobeležnička komora Srbije pozvala je građane da u javnobeležničkim kancelarijama obave overu dokumenata potrebnih za upis u srednje škole i fakultete čim budu imali dokumenta na raspolaganju.

Kako prenosi N1, overa fotokopija svedočanstava i diploma neophodnih za upis u srednje škole, kao i za prvi upis na fakultet, javni beležnici obavljaju besplatno u svih 198 kancelarija širom Srbije.

Javni beležnici, takođe, ne naplaćuju overu dokumenata za potrebe konkursa za prijem u ustanove učeničkog i studentskog standarda, kao i za potrebe konkursa za korišćenje učeničkih i studentskih stipendija i kredita.

Pored overe ovih dokumenata, kod javnih beležnika besplatno se obavljaju i overe neophodne za upis u predškolske ustanove, kao i za upis u osnovnu školu.

Izvor: danas.rs

13/06/2019, 12:38