Međunarodna olimpijada iz fizike

24/07/2014 07:49

Međunarodna olimpijada iz fizike

Srednjoškolci iz Srbije učestvovali su na Međunarodnoj olimpijadi iz fizike, koja se održala u Astani, glavnom gradu Kazahstana.

Takmičenje je trajalo od 13. do 21. jula, a učestvovalo je oko 100 zemalja.

Ekipu iz Srbije činilo je 5 učenika, koji su određeni na osnovu rezultata Srpske fizičke olimpijade. Naši učenici su u Kazahstanu osvojili sledece nagrade – Uroš Ristivojević je osvojio srebrnu medalju, bronzane medalje su osvojili Mihajlo Đorđević, Luka Bojović, Jovan Jovanović, dok je Janko Šušteršič dobio pohvalu.

Uroš Ristivojević, Mihajlo Đorđević i Luka Bojović su učenici Matematičke gimnazije iz Beograda, Jovan Jovanović pohađa XIII beogradsku gimnaziju, a Janko Šušteršič Prvu Kragujevačku gimnaziju.

Ekipu su predvodili prof. dr Mićo Mitrović sa Fizičkog fakulteta i dr Nenad Sakan iz Instituta za fiziku.

Na takmičenju je trebao da učestvuje i Ivan Tanasijević, koji je osvojio prvo mesto na Srpskoj fizičkoj olimpijadi, ali je odustao od takmičenja zbog učešća na Međunarodnoj olimpijadi iz matematike. Umesto njega na takmičenju u Kazahstanu, učestvovao je Luka Bojović.

24/07/2014 07:49